1 1 połowa

Jagiellonia Białystok

1

1 1 połowa

• Koniec spotkania. Po 100 minutach kończy się granie przy Bułgarskiej. Lech znowu nie wygrał.

• Coś niedobrego dzieje się z Tomczykiem. Upadł za linią, koledzy szybko wzywają medyków!

• Guilherme tylko obił mur. Dobrze wyskoczył Puchacz.

• Prawa czy lewa noga? Na pewno trzeba z tej pozycji uderzyć bezpośrednio. Do piłki podchodzi Imaz...

• Będzie okazja na gola dla Jagiellonii. Rzut wolny w okolicach 20 metra!

• Skrzypczak dostał kartkę.

• Kartka dla Mystkowskiego. Zostało około pięć minut do zakończenia spotkania.

• Sędzia doliczył aż dziesięć minut.

• Piłka meczowa? Kamiński zacentrował, ale Tomczyk nie sięgnął głową.

• Van der Hart złapał piłkę, od razu rzucił ją na połowę, lecz Jevtić zepsuł kontratak. Niecelnie podał do kolegi.

• Uciekają kolejne minuty. Jagiellonia ma przynajmniej rzut rożny.

• I jeszcze Muhar opuszcza boisko. Za niego Skrzypczak. Lech ma teraz sześciu młodzieżowców w jedenastce.

• Klimala zszedł, Mystkowski wszedł. On teraz wypełnia obowiązek młodzieżowca.

• Arsenić dostał kartkę za faul na Jóźwiaku.

• Jevtić źle dośrodkowuje. Po raz drugi piłka ląduje w rękach Węglarza.

• Dejewski wszedł. Rogne o własnych siłach poszedł do szatni.

• Lech miał już przygotowaną zmianę z Gytkjaerem. Na razie została ona wycofana. Wejdzie obrońca.

• Rogne zniesiony na noszach. Opaska kapitana została przekazana Jevticiowi.

• Upadł Rogne. Nie dokończy meczu. Kontuzja. Za niego może wejść Dejewski albo Cywka.

• Od paru minut dzieje się cokolwiek wyłącznie pod bramką Lecha.

• Romanczuk z dystansu. No nie, to nie był dobry strzał. O parę metrów Polak chybił celu!

• - My chcemy gola, Kolejorz my chcemy gola! - śpiewają kibice.

• Guilherme wrzucił, ale jeden z obrońców wybił. Potem jeszcze pewny chwyt van der Harta po ponownym wrzuceniu futbolówki.

• Satka zablokował Camarę. Jest korner dla gości.

• Na trybunach jest 11 947 osób. Tymczasem Amarala zastąpił Jevtić.

• Wójcicki zatrzymał Tomczyka. Dobre zachowanie po utracie piłki.

• Spory ścisk pod bramką Lecha. Na dodatek Jagiellonia źle wrzuca piłki. Sporo dośrodkowań jest przeciągniętych.

• Amaral jest do zmiany. Nie kreuje, traci, za mało walczy.

• To musiało boleć... Gumny i Klimala zderzyli się głowami. Na szczęście obaj nie stracili przytomności.

• Kostala zastąpił Camara.

• Jóźwiak trafia do notesu krakowskiego arbitra.

• Bidy już nie ma na murawie. Wszedł Prikryl.

• Satka przepuścił piłkę zagrywaną przez Arsenicia. Zresztą nabiegający Klimala i tak by jej nie sięgnął. Zaraz dojdzie do roszady w Jagiellonii.

• Przyjezdni starają się podkręcić tempo. WIęcej piłek zagrywanych jest do skrzydłowych i bocznych obrońców.

• Romanczuk wymaga interwencji medycznej. Chwila oddechu od gry.

• Groźnie pod bramką gości! Kamiński uderza z powietrza, ale obok prawego słupka. Strzał był efektowny.

• Za krótkie dośrodkowanie Bidy. Jagiellonia próbuje rozciągać grę.

• Runje już dostał kartkę. Brzydko potraktował Tomczyka.

• Gramy dalej. Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

• Bez zagrożenia po stałym fragmencie. Koniec pierwszej połowy. Na razie mamy bramkowy remis.

• Lech wyszedł w pięciu, lecz ugrał tylko rzut rożny.

• Żółtą kartkę otrzymał kierownik Jagiellonii.

• Gol Klimali, gol Tomczyka, asysta Bidy, wypracowany karny przez Puchacza, sprokurowana bramka przez Gumnego... Wszystko dzieje się z udziałem młodzieżowców.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tomczyk nie myli się z karnego. 1:1 przy Bułgarskiej. Lech wrócił do gry jeszcze przed przerwą.

• RZUT KARNY DLA LECHA POZNAŃ! Po strzale Puchacza w rekę został trafiony Kostal. Żółta kartka.

• To było groźne. Uderzył Muhar, tor lotu zmienił Tiba i Węglarz z najwyższym trudem odbił na róg. Tymczasem sędzia Musiał biegnie do VAR-u...

• Puchacz tylko w mur.

• Do piłki ustawiają się Amaral (na prawą nogę) i Puchacz (na lewą). Pozycja jest taka, że można uderzać bezpośrednio.

• Karny nie. Ale blisko linii. Jóźwiak został sfaulowany tuż przed szesnastką.

• Jagiellonia stara się przejąć inicjatywę nad meczem. Wymienia sporo podań.

• van der Hart jedną ręką przenosi piłkę nad bramką.

• Klimala zablokowany. Akcja wzięła się od straty Tiby.

• Satka fauluje Węglarza po rzucie wolnym. Futbolówka i tak nie wpadła do siatki.

• Główkował Muhar po wrzutce Puchacza. Obok, po koźle.

• Do upadłego walczył Arsenić. Piłka jednak dla Lecha. Rzut rożny.

• Jest to drugie trafienie Klimali w tym sezonie. Natomiast Bida asystował po raz pierwszy.

• Świetne wyczucie linii! Bida zagrał na wolne pole do Klimali, który strzałem przy lewym słupku wyprowadził Jagiellonię na prowadzenie. W obronie Lecha został Gumny.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! KLIMALA!

• Jagiellonia wyjaśniła sytuację po kornerze. Kontrataku jednak nie wyprowadziła.

• Imaz złapany na pozycji spalonej.

• No nieeee... Muhar na tyle źle, że chyba trafił w swojego Fiata 126p, który być może znajduje się na parkingu przed stadionem.

• Arsenić nie pozwolił na strzał Amarala z okolicy dwunastego metra. Udane blokowanie.

• Dwie próby Tiby. Pierwsza zablokowana, druga (z dystansu) w Węglarza.

• Bardzo ważna interwencja Wójcickiego po rożnym. Obrońca przeciął podanie na środku boiska. Gdyby tego nie zrobił, kontra Lecha mogłaby się zakończyć utratą bramki.

• Gumny rozpędził się, dorzucił do Tomczyka, który uderzył, ale za słabo. Na posterunku Węglarz.

• Na trybunach może 15 tys. widzów. Doping nie ustaje:

• Rożny dla Lecha. A po nim próba uderzenia głową, ale nieudana.

• Myli się Jagiellonia w polu karnym Lecha. Akcja toczyła się dalej, mimo że Kostal leżał na boisku. Na szczęście nic mu nie jest.

• Tiba miękko w kierunku Amarala. Niedokładnie.

• Jóźwiak zablokowany przez dwóch rywali. Odmłodzony Lech kopie po ziemi. Na razie fajnie się na to patrzy.

• 25 sekunda i pierwszy strzał. Obok prawego słupka uderzył Kamiński. To debiutant z rocznika 2002.

• Wyruszyli! Od środka mecz rozpoczęli piłkarze Jagiellonii

• "Tylko zwycięstwo" - skanduje publiczność. Trwa przywitanie drużyn. Za moment pierwszy gwizdek.

• Kapitanem Lecha jest dzisiaj Rogne. Zespół wychodzi na niebiesko-biało. Jagiellonia w strojach czerwono-żółtych.

• W składzie Lecha pięciu młodzieżowców. W składzie Jagiellonii - dwóch.

• Lech w zeszłej kolejce przegrał z Lechią Gdańsk 1:2. Z kolei Jagiellonia bezbramkowo zremisowała z Legią Warszawa.

• Jesteśmy bardzo ciekawi, jak wypadnie środek pola Lecha na tle takich wyjadaczy co Pospisil, Imaz, Romanczuk.

• Jeśli chodzi o wiek to skład Lecha przedstawia się następująco 25 lat - 21, 23, 29, 20 - 21, 23, 31, 17, 28 - 21.

• Za kwadrans rozpocznie się mecz przy Bułgarskiej. Ależ zaskoczył składem trener Dariusz Żuraw! Na ławce Christian Gytkjaer i Darko Jevtić, a od początku Paweł Tomczyk czy Jakub Kamiński!