Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Łańcuch Czystych Serc wokół ratusza

(ar)
Darek Chmielewski z młodzieżą Ruchu Czystych Serc
Darek Chmielewski z młodzieżą Ruchu Czystych Serc A. Rusinek
Kilkuset uczniów ostrowskich szkół we czwartek 23 października w samo południe zjednoczyło się przed ostrowskim ratuszem w Łańcuchu Czystych Serc - ogólnopolskiej akcji organizowanej w 25-lecie istnienia Stowarzyszenia Monar pod hasłem "Żyj bez narkotyków".

Monar, pod duchowym przewodnictwem Marka Kotańskiego stworzyli młodzi ludzie, których połączyła jedna idea: niezgoda na to, by ich rówieśnicy tracili zdrowie i życie z powodu narkotyków. Idea ta jest wciąż aktualna, bo zagrożenie narkotykami wzrasta, także w Ostrowi Mazowieckiej. Mówili o tym przed ratuszem wiceburmistrz Jerzy Pawluczuk, Dariusz Chmielewski - organizator Ruchu Czystych Serc w Ostrowi i Zdzisław Kędziora z MOPS, główny inicjator pierwszego w Ostrowi Łańcucha Czystych Serc.
- Inicjatywa została spontanicznie przyjęta przez szkoły, zaaprobowana przez władze miasta, wsparta przez policję, która także prowadzi różne działania profilaktyczne. Równolegle z akcją pod ratuszem, także w ostrowskich szkołach tego południa miały być organizowane Łańcuchy Czystych Serc. Chcieliśmy, by młodzież jak najszerzej włączyła się do protestu wobec narkomanii - powiedział nam Zdzisław Kędziora.
Ruch Czystych Serc gromadzi około 100 uczniów ostrowskich szkół, w trzech kołach - działających przy Gimnazjum Publicznym nr 1, ZSP nr 1 i w szkołach średnich. Młodzież stara się realizować przesłanie Marka Kotańskiego troski o ludzi, którzy potrzebują pomocy, także o swoich rówieśników, zagrożonych narkomanią.
- Myślę, że taka akcja, na pozór spektakularna, jest jednak pożyteczna. Mam nadzieję, że dzieci, ci młodzi ludzie zapamiętają ten wspólny protest, że zasieje on jakiś niepokój, lęk przed narkomanią - zauważyła nadkomisarz Teresa Wróbel, zajmująca się profilaktyką społeczną w KPP w Ostrowi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki