MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kurs pierwszej pomocy dla młodzieży. Pomogą przy organizacji Biegu Pamięci Absolwentów Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
W kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie oraz uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej z klasy ratowniczej.

Szkolenie jest związane z biegiem, który odbędzie się 28 maja w Komorowie, organizowanym przez Stowarzyszenie Ostrów Biega.

V Bieg Pamięci Absolwentów Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie to bieg promujący zdrowy tryb życia, to również bieg z elementami patriotyzmu.

W tym roku wychodzimy przy tej okazji z inicjatywą do młodzieży szkolnej, która chciałaby poznać, nauczyć się, ewentualnie przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz aktywnie uczestniczyć w zabezpieczeniu biegu pod względem bezpieczeństwa jego uczestników, ucząc się m.in. współpracy z policją, służbami medycznymi, strażą pożarną czy innymi służbami. W zamierzeniu młodzież będzie czynnie uczestniczyć w zabezpieczeniu biegu, rozstawiona co 1 kilometr, po dwie osoby. Zdobyte umiejętności młodzież będzie mogła wykorzystać w życiu szkolnym, codziennym

- mówi organizator biegu Dariusz Romejko.

Bezpłatny kurs przeprowadzony został 23 maja w Rubinku przez ratowników medycznych z Grupy Ratowniczej Nadzieja z Łomży. Inicjatorem szkolenia był Mariusz Wilczyński, ratownik KPP. Kurs został sfinansowany ze środków pochodzących od pomysłodawców tej inicjatywy.

W trakcie szkolenia młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy dot. odpowiedniego udzielania pierwszej pomocy, a każdy uczestnik, po krótkim egzaminie, otrzymał imienne zaświadczenie o ukończeniu podstawowego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Zaświadczenie o ukończeniu danego kursu jest ważne 3 lata od daty wystawienia.

Organizatorzy biegu podkreślają, że młodzież, która pomoże w zabezpieczeniu biegu w Komorowie nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zaistniałe sytuacje podczas biegu. Na biegu obecne będą profesjonalne służby medyczne. Na biegu obecna będzie również Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych – Podwodnik, gdzie można będzie poćwiczyć procedury pierwszej pomocy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki