Kurpsie Razem informują o możliwości składania wniosków "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"

Materiał partnera zewnętrznego

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem” informuje o możliwości składania wniosków w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie ochrony oraz promocji dziedzictwa kulturowego i historycznego Kurpiów, wspieranie twórczości ludowej i wzmocnienie potencjału turystycznego regionu objętego LSR – projekt grantowy dotyczący promocji obszaru objętego LSR (limit dostępnych środków: 250 000,00 PLN)

I. Termin składania wniosków: od dnia 16 września 2019 r. do dnia 11 października 2019 r. do godz. 16.00.

II.Miejsce składania wniosków: Wnioski wraz z załącznikami należy składać bezpośrednio w biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem” przy ul. Plac Wolności 60/31, 07-430 Myszyniec, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Złożenie wniosku potwierdza się na jego kopii. Potwierdzenie zawiera datę złożenia i numer wniosku, jest opatrzone pieczęcią LGD i podpisane przez osobę przyjmującą wniosek.
O terminie złożenia wniosku decyduje data wpływu do biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem”.

III. Forma wsparcia: Wartość każdego grantu/zadania nie może być wyższa niż 25 000,00 PLN i niższa niż 5 000,00 PLN.

IV. Zakres tematyczny projektu grantowego: Opracowanie i wydanie publikacji, map, płyt itp. promujących obszar działania LGD „Kurpsie Razem”.

V.Planowane do realizacji w ramach projektu grantowego zadania: Zadanie związane z promocją dziedzictwa kulturowego i historycznego obszaru objętego LSR.

VI. Planowane do osiągnięcia cele i wskaźniki: Cel ogólny 3. Ochrona oraz promocja dziedzictwa kulturowego i historycznego Kurpiów, wspieranie twórczości ludowej i wzmocnienie potencjału turystycznego regionu objętego strategią rozwoju lokalnego w okresie 2017-2023
Cel szczegółowy 3.3. Wzrost atrakcyjności turystycznej i promocja obszaru objętego strategią rozwoju lokalnego.
Przedsięwzięcie 3.3.1 „Kurpiowska Kraina”

VII. Ramy czasowe, w których realizowany będzie projekt grantowy: 01.01.2020 r. – 31.12.2020 r.

VIII. Warunki udzielenia wsparcia: Typ wnioskodawców: Podmioty publiczne lub prywatne, w tym organizacje pozarządowe, o których mowa w ustawie z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 1989r. Nr 20 poz. 104 z późn. zm.) wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego lub innego rejestru prowadzonego przez właściwy organ.
Operacja musi przyczyniać się do realizacji celu ogólnego i celu szczegółowego oraz przedsięwzięcia zgodnie z załącznikiem nr 1 do ogłoszenia.
Operacja musi mieścić się w limicie dostępnych środków przewidzianych na konkurs.
Minimalna liczba punktów, którą należy uzyskać, aby otrzymać dofinansowanie wynosi 27.
W przypadku równej liczby punktów uzyskanej przez dwie lub więcej operacji o kolejności na liście rankingowej decyduje suma punktów za lokalne kryteria wyboru operacji o numerach: 1, 2, 3 i 4.
W przypadku, gdy po dokonanej analizie punktów za lokalne kryteria wyboru operacji w dalszym ciągu zaistnieje sytuacja takiej samej liczby punktów, o kolejności na liście rankingowej będzie decydowała kolejność złożenia wniosku o przyznanie pomocy w ramach naboru do biura LGD (dzień-godzina-minuta).

IX. Wymagane dokumenty: Wniosek o powierzenie grantu wraz z wymaganymi załącznikami.
Dokument potwierdzający posiadanie doświadczenia w realizacji projektów o charakterze podobnym do operacji, którą podmiot zamierza realizować, lub dokument potwierdzający posiadanie zasobów odpowiednich do przedmiotu operacji, którą podmiot zamierza realizować.
Odpis z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenie z rejestru prowadzonego przez właściwy organ.
Statut lub regulamin podmiotu ubiegającego się o przyznanie pomocy.
Oświadczenie wnioskodawcy zgodne ze wzorem udostępnionym przez LGD „Kurpsie Razem”.
Oświadczenie na przetwarzanie danych osobowych w ramach realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016-2023 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

X. Strategia Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność oraz lokalne kryteria wyboru operacji/projektów znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem” pod linkiem:

XI. Formularz wniosku o powierzenie grantu, formularz wniosku o rozliczenie grantu wraz z instrukcjami wypełniania oraz wzór umowy znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem” POD LINKIEM

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem” zapewnia bezpłatną pomoc w przygotowaniu wniosku. Szczegółowe informacje dostępne są w biurze LGD Kurpsie Razem, ul. Plac Wolności 60/31, 07-430 Myszyniec, tel. 517-479-418 lub 507-856-135. Konsultacje będą odbywały się po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z pracownikiem biura.

UWAGA! Za prawidłowe sporządzenie wniosku odpowiada Wnioskodawca.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Materiał opracowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem”
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania:
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3