MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kurpie budują stolicę?

paf
Podpisana umowa o współpracy cieszy wszystkie zainteresowane strony. Na zdjęciu od lewej: Ryszard Matkowski, prezes J.W. Construction, Joanna Król, dyrektor ZSZ nr 2, Józef Wojciechowski, właściciel J.W. Construction, Grzegorz Jemielita, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Agnieszka Mieczkowska, wiceprezydent Ostrołęki, i Ryszard Załuska, prezydent Ostrołęki
Podpisana umowa o współpracy cieszy wszystkie zainteresowane strony. Na zdjęciu od lewej: Ryszard Matkowski, prezes J.W. Construction, Joanna Król, dyrektor ZSZ nr 2, Józef Wojciechowski, właściciel J.W. Construction, Grzegorz Jemielita, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Agnieszka Mieczkowska, wiceprezydent Ostrołęki, i Ryszard Załuska, prezydent Ostrołęki K. Szeląg
- To pierwsza tego typu umowa w Polsce - mówił nie kryjąc dumy Ryszard Załuska, prezydent Ostrołęki. We wtorek, 26 października, w Warszawie firma developerska J.W. Construction, Politechnika Warszawska i samorząd Ostrołęki podpisały umowę, na mocy której uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 będą odbywali praktyki na budowach w Warszawie.

- Ale to tylko jeden z elementów współpracy. Firma oferuje kompleksową opiekę nad uczniami - opowiada Krzysztof Szeląg, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Ostrołęce. - Absolwenci techników, którzy wybiorą się na studia, mogą liczyć na stypendia, a w przypadku nauki w trybie zaocznym na refundowanie części czesnego. Później mają duże szanse na zatrudnienie w J.W. Construction. To powinno doskonale motywować młodzież do solidnej pracy.
Programem objętych będzie ponad 200 uczniów Technikum Budowlanego przy ZSZ nr 2. Pierwsze miesięczne praktyki rozpoczną się w maju 2005 r. Nowym rozwiązaniem będzie sposób wynagradzania za pracę podczas praktyk. Ma to być system motywujący. Uczniowie nie dostaną z góry ustalonej kwoty, tylko wypłatę stosowną do wykonanej pracy.
- Jeszcze w listopadzie tego roku firma organizuje wyjazd dla naszych uczniów na Politechnikę Warszawską - mówiła Joanna Król, dyrektor ZSZ nr 2. - Będą to swego rodzaju dni otwarte. Młodzież będzie miała możliwość poznać ofertę studiów na Wydziale Inżynierii Lądowej i zwiedzić gmach Politechniki.
Przedstawiciele firmy developerskiej nie ukrywali, że dzięki tej umowie zabezpieczają sobie zaplecze kadrowe. Co więcej, włączając do programu Politechnikę, mogą liczyć, że będzie to kadra wysoko wykwalifikowana.
- W tym roku chcieliśmy przyjąć do pracy blisko ośmiuset pracowników i były z tym spore problemy - wyjaśniał Ryszard Matkowski, prezes J.W. Construction Holding SA. A w powiecie ostrołęckim bezrobocie sięga 24 proc., więc nie powinno tu zabraknąć rąk do pracy. Poza tym, jak mówili szefowie firmy, Kurpie już wcześniej dali się poznać z dobrej strony, jako bardzo pracowici ludzie.

O firmie

J.W. Costruction Holding SA to jedna z większych firm budowlanych w Polsce. Jej założycielem i właścicielem jest Józef Wojciechowski, biznesmen który wiele lat spędził w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo istnieje od 1993 r. i działa głównie na rynku warszawskim. Developer pobudował ponad 13.500 mieszkań i 300 domów jednorodzinnych. Do grupy kapitałowej należy również sieć Hoteli 500.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki