Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kupiłeś zegarek przez Internet, sprawdź czy nie zostałeś oszukany

Małgorzata Martynelis/AIP
Paweł Relikowski/Polska Press
Co najmniej czterdzieści zegarków wystawiła do sprzedaży w portalach internetowych studentka z Łodzi, która została zatrzymana przez policję na gorącym uczynku. Zegarki sprzedawane jako oryginalne okazały się nic niewartymi podróbkami.

Różne są sposoby dorabiania przez studentów. Jedni by mieć środki na życie, podręczniki a nawet na czesne udzielają korepetycji, pracują jako barmani lub kelnerki, wstępują w rolę opiekunki dla dzieci. Ale są też tacy, którzy ulegają pokusie łatwych pieniędzy.
Znane są przypadki handlowania własnym ciałem, w legendę już obrosła metoda "sponsor dla studentki". Studenci trafiają się też wśród dilerów narkotyków.
Do tej listy z pewnością dopisze się - a przy okazji przejdzie do historii - 21-letnia studentka z Łodzi, którą policjanci zatrzymali praktycznie na gorącym uczynku handlu podrobionymi zegarkami.

Policjanci zatrzymali 21-letnią studentkę Akademii Sztuk Pięknych, która handlowała podrobionymi zegarkami marki Casio.

Studentka wpadła przed uczelnią, z której wyszła, aby przeprowadzić kolejną transakcję. Była zaskoczona i nie stawiała oporu. W jej mieszkaniu odkryto 18 trefnych zegarków. Według policji, 21-latka sprzedawała podróbki od początku roku. W tym czasie na portalach internetowych zdołała wystawić i sprzedać co najmniej 40 zegarków. Pokrzywdzona firma swoje straty oszacowała na ponad 28 tys. zł. Studentce grozi do dwóch lat więzienia.

Handel podrobionymi towarami to intratny biznes. Możliwość sprzedaży przez portale społecznościowe dodatkowo spotęgowała ten proceder. Tak wprowadzane do obrotu towary trudniej jest zidentyfikować jako podrobione. Zwłaszcza gdy dotyczy to rzeczy nie odbiegających jakością, w przypadku których o wysokości ceny decyduje głównie marka. Klient zadowala się naklejką czy naszywką renomowanej firmy i cieszy się, że ma markowy ciuch i zaoszczędził fortunę. Jak się okazuje w niektórych dziedzinach handlu podróbkami (odzież, kosmetyki) studenci należą do najbardziej "przedsiębiorczych"...

Gorzej gdy podróbki dotyczą np. kosmetyków. Pół biedy perfum i innych zapachów, które - zazwyczaj mocno rozrzedzone wodą - szybko tracą swoje walory. Gorzej gdy są to np. kremy lub inne specyfiki narażające amatora podróbki na poważne choroby skóry i nie tylko.

W przypadku zegarków też liczy się nie tylko szpan, ale i punktualność. Podrobione casio, ładne na pierwszy rzut oka nadawały się do wszystkiego, ale nie regulowania czynności życiowych według czasu. Jeśli więc kupiłeś w tym roku zegarek casio za pośrednictwem portalu internetowego, najpierw sprawdź czy nie się nie spónia lub nie szwankują inne funkcjonalności. Gdy to ustalisz, zgłoś się na policję, by dochodzić szkody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Kupiłeś zegarek przez Internet, sprawdź czy nie zostałeś oszukany - Strefa Biznesu

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki