MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kulturalna zamiana miejsc

(as)
Kwiaty dla Barbary Łady
Kwiaty dla Barbary Łady Fot. A. Suchcicka
Bogusław Kruszewski, elekcyjny dyrektor MDK-u w Przasnyszu, zacznie walczyć o kulturę w mieście od 1 marca. 26 lutego miejscy rajcy pożegnali Barbarę Ładę, która była dyrektorką przasnyskiego MDK-u przez 10 lat.

Za 10 lat pracy byłej pani dyrektor publicznie dziękował Zenon Lendzion, burmistrz Przasnysza i Zenon Wojda, przewodniczący Rady Miasta.
- Mam nadzieję, że moje doświadczenie zawodowe i energia jeszcze mogą się przydać. Jestem do dyspozycji - podkreśliła Barbara Łada, życząc nowemu dyrektorowi MDK-u wielu sukcesów "na tej działce, która nie jest taka łatwa, jak by się wydawało". Była dyrektor zakończyła swoje wystąpienie cytatem filmowym. - W filmie "Pół żartem pół serio" padło takie piękne stwierdzenie "Nikt nie jest doskonały". Cytat ten doskonale pasuje do dzisiejszej sytuacji. Jeśli coś było złego z mojej strony, proszę o wybaczenie - powiedziała Barbara Łada.
Kilkadziesiąt minut później na stanowisko dyrektora został oficjalnie powołany Bogusław Kruszewski.
- By o przasnyskim domu kultury mówiono dobrze i bardzo dobrze i by dobrze służył on przasnyskiej społeczności - życzył dyrektorowi przewodniczący Rady Miasta. Dyrektor elekt podziękował za zaufanie i zapewnił, że będzie działać przy otwartej kurtynie.
- Wiem, że oczekiwania w stosunku do MDK-u są bardzo duże. Dlatego mam nadzieję na państwa pomoc - mówił Kruszewski. - A ja ze swej strony mogę obiecać, że moje działania będą zmierzały do przekształcenia domu kultury w drugi dom. Chciałbym zintegrować wszystkie grupy twórcze, agitować wśród młodych i sprawić, by dom kultury nie był miejscem konsumpcji kultury, ale miejscem jej tworzenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki