Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kto zostanie ławnikiem

(r)
Andrzej Niewęgłowski
Andrzej Niewęgłowski A. Rusinek
31 lipca upłynął termin składania wniosków kandydatów na ławników. W Urzędzie Miasta w Ostrowi Mazowieckiej przyjęto 132 wnioski zainteresowanych pracą w sądzie osób.

- Trzeba będzie spośród nich wybrać 38 ławników - w tym 30 do Sądu Rejonowego w Ostrowi, 8 do sądów okręgowych: 2 do Sądu Okręgowego w Ostrołęce i 6 do Okręgowego Sądu Pracy i Ubezpieczeń w Warszawie - informuje Andrzej Niewęgłowski, inspektor ds. obsługi prawnej urzędu.
Wśród wniosków są zgłoszenia indywidualne, ale także składane przez instytucje, związki zawodowe i organizacje. Najdłuższą listę kandydatów (35 osób) zgłosiła prezes Sądu Rejonowego w Ostrowi, rekomendując ludzi, którzy już w ubiegłych latach sprawdzili się w pełnieniu powinności ławników. Swoich kandydatów zgłosiły także m.in.: Związek Nauczycielstwa Polskiego, OPZZ, Związek Emerytów i Rencistów, Stowarzyszenie Diabetyków, Rodzina Polska. Wiele jest też zgłoszeń indywidualnych - głównie od bezrobotnych. Wśród kandydatów nie brakuje także emerytów i rencistów.
Wyboru ławników mają dokonać radni miasta. Na najbliższej sesji Rady Miasta 9 września powołany zostanie zespół opiniujący, a na sesji październikowej wyłonieni zostaną nowi ławnicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki