Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kto dostał samochód ze starostwa

(anek)
Radni powiatowi zdecydowali o zaciągnięciu kredytu w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup samochodu ratowniczogaśniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

To będzie już drugi kupiony w tym roku dla straży samochód. W sumie w tym roku starostwo kupi dla swoich jednostek i służb jedenaście nowych aut.
Kredyt, który radni zdecydowali się zaciągnąć na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla strażaków, to jak rekomendowała skarbnik powiatu Anna Anuszewska, bardzo dobra inwestycja, bowiem zaciągnięty na 15 lat w kwocie 300 tysięcy złotych po połowie spłaty może być umorzony.
Powiat zamierza kupić jeden z najnowocześniejszych wozów bojowych. Za samochód zapłacą wspólnie powiat, który da 300 tysięcy złotych, i wojewódzki komendant PSP, który wyłoży 500 tysięcy złotych.
- Nasze wozy są już mocno wysłużone, dlatego zabiegamy o ich wymianę - tłumaczył na sesji Rady Powiatu 15 września powiatowy komendant PSP, Stanisław Gałecki. - Na początku roku wyszkowska straż kupiła już jeden nowy wóz bojowy, także dzięki wsparciu powiatu i wojewódzkiej komendy Państwowej Straży Pożarnej. Stare i wysłużone auta będą remontowane i przekazywane jednostkom ochotniczej straży pożarnej w powiecie.
Komendant Gałecki chce, aby wóz miał pojemność 6 tysięcy litrów wody oraz aby był wyposażony w specjalistyczny sprzęt.
- To będzie jeden z najnowocześniejszych strażackich wozów ratowniczo-gaśniczych w Polsce - zapewnia starosta Justyna Garbarczyk.
Mijający rok jest bardzo "samochodowy" w powiecie. Łącznie zakupionych będzie jedenaście nowych samochodów. Już kupiono samochody dla straży pożarnej, policji, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, PCPR, ze środków PFRON dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, dla Fiszoru i Dziennego Centrum Aktywności. Będą kupione także nowe auta dla starostwa i Domu Dziecka w Dębinkach.
- Zostanie nam jeszcze jeden samochodowy zakup, dla Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowanego, ale tę inwestycje zrealizujemy już w przyszłym roku - deklaruje starosta Justyna Garbarczyk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki