Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książki na nowy rok

(epe)
Tradycyjnie na początku stycznia odbyło się spotkanie noworoczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce. Spotkanie od kilku lat organizują MBP i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, zrzeszające nauczycieli, regionalistów, działaczy kultury, literatów i bibliotekarzy.

Obecni na spotkaniu obejrzeli na początku spektakl przygotowany przez młodzież I LO w Ostrołęce, pod kierunkiem Doroty Redzińskiej pt. "...którą drogą pójść, by odnaleźć Betlejem." W spektaklu wykorzystano wiersze o tematyce bożonarodzeniowej młodego poety Karola Samsela, ucznia I LO w Ostrołęce.
- Spotkanie noworoczne jest okazją do przedstawienia informacji o wspólnych (MBP i Stowarzyszenia - przyp. red.) przedsięwzięciach kulturalnych w roku minionym i planach na ten najbliższy - mówi Sabina Malinowska, zastępca dyrektora MBP. - Jest to także okazja do podziękowania sponsorom, przyjaciołom, współpracownikom i wszystkim, którzy wspierają bibliotekę i jej działalność. To dzięki licznej grupie ludzi, którym bliskie są sprawy książki i jej upowszechniania, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, możliwa jest realizacja wielu cennych inicjatyw kulturalnych.
Do najważniejszych przedsięwzięć kulturalnych w MBP zaliczane są Spotkania Literackie na Kurpiach, Światowe Dni Poezji, Konkurs Literacki im. Dionizego Maliszewskiego, Konkurs Poetycki i Recytatorski "Pierwszy krok w poezję", konkurs "Kurpie Zielone w Literaturze". W 2003 roku MBP i SPBiK były też współorganizatorami I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Ścieżki mojego świata", adresowanego do wychowanków zakładów poprawczych.
Podczas spotkania podkreślano też, jak cenne dla biblioteki są książki przekazywane przez mieszkańców Ostrołęki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki