Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ksiądz Piotr Łada z rzekuńskiej parafii odchodzi na emeryturę. "Odchodzę, ale pozostaję z Wami"

Paweł Pliszka
Ks. Piotr Łada swoje ostatnie nabożeństwo jako proboszcz odprawił w intencji wszystkich rodzin w parafii Rzekuń
Ks. Piotr Łada swoje ostatnie nabożeństwo jako proboszcz odprawił w intencji wszystkich rodzin w parafii Rzekuń P. Pliszka
- Jest czas narodzin i czas umierania. Jest czas pracy i czas odpoczywania - mówił podczas niedzielnej mszy ks. Piotr Łada, proboszcz parafii w Rzekuniu. - Oddaję moją parafię w inne ręce, ale nie żegnam się z Wami, kochani. Pozostanę tu i nadal będę starał się Wam służyć, jak najlepiej potrafię i jeśli tej służby będziecie potrzebowali.

Niedzielna Msza święta 25 lipca 2004 r. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzekuniu była ostatnim nabożeństwem, które ks. Łada odprawił jako proboszcz. Prałat przeszedł na emeryturę. Ale pozostanie przy parafii i nadal będzie czynnie służył wiernym.

Za wiele lat pracy na rzecz parafii dziękowali księdzu Piotrowi m.in. nauczyciele rzekuńskich szkół, władze samorządowe, parafianie i strażacy z OSP Rzekuń. Podczas mszy wystąpił chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej w Rzekuniu. Pod kierunkiem Ewy Szatanek, nauczycielki SP w Rzekuniu, dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, w którym dziękowały proboszczowi za lata posługi.

Ks. Piotr Łada wyświęcony na kapłana został niemal pół wieku temu. Do parafii w Rzekuniu przybył przed 24 laty. W tym czasie pobudował trzy kościoły filialne w: Kamiance, Borawem i Przytułach Starych oraz nowy dom parafialny. Podczas posługi duszpasterskiej ks. Łady przeprowadzono również kapitalny remont kościoła parafialnego w Rzekuniu. Jednak, jak podkreślali w podziękowaniach wierni, najważniejsze dokonania księdza prałata są niewidoczne - to krzewienie wiary, służenie pomocą i dobrą radą, okazywanie wszystkim dobrego serca.

Probostwo po ks. Ładzie 31 lipca przejmie ks. kan. ppłk rez. Jan Mrowca, który decyzją biskupa łomżyńskiego przechodzi z probostwa w Wygodzie do Rzekunia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki