KS Pniewo wygrywa z Wąsewem

Jedną z bramek zdobył dla Wąsewa Jakub Podolak (przy piłce).
Jedną z bramek zdobył dla Wąsewa Jakub Podolak (przy piłce). P. Nowak
Nie udał się piłkarzom KS Wąsewo rewanż za jesienny walkower, którym rozstrzygnięto jesienną potyczkę z KS Pniewo. W 22. kolejce rozgrywek A klasy beniaminek przegrał na własnym boisku 2:3.

Pojedynek toczony w sobotnie popołudnie, 21 maja w Brudkach Starych rozpoczął się od twardej, męskiej walki w środku pola. Jedną z nielicznych sytuacji stworzyli w 20. minucie gospodarze. Zza pola karnego przymierzył precyzyjnie Adam Nerek i piłka zatrzepotała w siatce. Goście wyrównali 10 minut później, kiedy uderzona niemal z połowy boiska futbolówka wpadła "za kołnierz" golkiperowi Wąsewa. Przyjezdni poszli za ciosem i niewiele później prowadzili już 2:1. Korzystnego dla siebie wyniku nie utrzymali jednak do przerwy, bowiem stan meczu wyrównał Jakub Podolak.

Po zmianie stron dążącym do zwycięstwa podopiecznym trenera Józefa Pietkiewicza udało się przejąć inicjatywę. Niewiele z niej jednak wynikało, bowiem kolejne bramkowe okazje nie przynosiły gola. W 70. minucie to goście zadali decydujący cios. Piłkarz Pniewa popisał się indywidualną akcją, ograł obrońców i chcąc dograć piłkę do partnerów, zdobył swoim zagraniem gola na wagę zwycięstwa.

KS Pniewo zdobywając komplet punktów zbliżył się w tabeli do wicelidera, GKS Pokrzywnicy. Wąsewo natomiast jeszcze niedawno miało apetyty na drugie miejsce, a tymczasem będzie musiało walczyć jeszcze o punkty, które pozwoliły by na spokojne utrzymanie się w rozgrywkach A klasy.

KS Wąsewo - KS Pniewo 2:3 (2:2)
Bramki dla Wąsewa: Nerek Adam, Podolak Jakub