JCZ
Krzysztof Piątek zaliczył wymarzony początek w AC Milan. W meczu Pucharu Włoch przeciwko Napoli, który był jego drugim w zespole, zdobył pierwsze bramki dla "Rossonerich". Zobacz, jak tego dokonał.

Krzysztof Piątek: Pierwszy gol w AC Milan (29.01.2019):

Krzysztof Piątek strzelił pierwszego gola dla Milanu w 10 minucie pucharowego spotkania z Napoli. Po długim podaniu od Diego Laxalta przyjął piłkę, a potem uderzył ją z prawej nogi przy lewym słupku. Był to jego drugi występ, ale pierwszy od początku. Zgromadzeni na San Siro kibice "Rossonerich" kilkukrotnie skandowali jego nazwisko.

Na debiutanckiego gola Piątek czekał w sumie 28 minut, bowiem przez 18 biegał też w weekendowym meczu przeciwko Napoli. Wtedy padł jednak bezbramkowy remis.

Krzysztof Piątek: Drugi gol w AC Milan:

Na jednym golu w pierwszej połowie "Piona" nie poprzestał. W 27 minucie podwyższył bowiem wynik na 2:0, uderzając ponownie z prawej nogi przy lewym słupku. W Pucharze Włoch reprezentant Polski zdobył już w sumie osiem bramek (sześć razy trafił też dla Genoi). Jest liderem klasyfikacji.

W pierwszej połowie meczu Milan - Napoli Krzysztof Piątek zaliczył 25 kontaktów z piłką. Był 4 razy faulowany (2 rywali dostało za to po żółtej kartce). Oddał ledwie 2 strzały, ale po obu piłka zatrzepotała w siatce. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu 23-letni napastnik przeszedł z Genoi do Milanu za kwotę 35 mln euro. To najdrożej sprzedany Polak w historii.

Materiał oryginalny: Krzysztof Piątek. Tak padła jego debiutancka bramka w AC Milan. Ależ otwarcie! [WIDEO] - Gol24