Kredyt na święta .2019. Musisz wziąć - weź tanio i unikaj pułapek. jakich - wyjaśniają eksperci [18.12.2019 r.]

AIP
Czy wiemy na pewno, jak bezpiecznie pożyczyć pieniądze, by kredyt nie stał się zbytnim obciążeniem dla naszego budżetu domowego i jak wybrać najlepszą ofertę, żeby nie żałować? Fot. Bruno Fidrych / Polskapresse
Jak wynika z szacunków firmy Deloitte, na tegoroczne Święta wydamy średnio 1521 zł – to aż o 350 zł więcej niż przed rokiem. Pomimo tego, iż wielu Polaków deklaruje, że finansuje świąteczne wydatki z bieżących wpływów i oszczędności, to jednak niemała grupa będzie musiała sięgnąć po dodatkowe źródło finansowania. Co piąty konsument w naszym kraju deklaruje, że musi pożyczać pieniądze lub skorzystać z limitu na karcie kredytowej, aby kupić, chociażby prezenty najbliższym.

W IV kwartale zeszłego roku łączna wartość kredytów konsumpcyjnych zaciągniętych przez konsumentów wyniosła ponad 775 mln zł – mowa tu tylko o finansowaniu udzielonym przy wsparciu ekspertów finansowych należących do Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

W okresie przedświątecznym szczególnie dużą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe.

Chociaż często sięgamy po to rozwiązanie, kiedy brakuje nam gotówki, to czy wiemy na pewno, jak bezpiecznie pożyczyć pieniądze, by kredyt nie stał się zbytnim obciążeniem dla naszego budżetu domowego i jak wybrać najlepszą ofertę, żeby nie żałować?

Jak pożyczyć szybko i bezpiecznie?

Gdy przed Świętami potrzebujemy dodatkowej gotówki, by np. kupić najbliższym prezenty lub, gdy mieliśmy niespodziewane wydatki i nasz portfel w grudniu świeci pustkami, rozglądamy się za dostępnymi opcjami. Rozwiązaniem naszego problemu może być kredyt konsumpcyjny, który możemy spożytkować na dowolny cel. A pomysłów, na co przeznaczyć dodatkowe pieniądze przed Świętami nie brakuje.

W tym roku na same prezenty wydamy średnio 547 zł, niewiele mniej, bo 524 zł przeznaczymy na jedzenie. Podróże i organizacja spotkań towarzyskich w tym okresie pochłonie w sumie nawet 450 zł.

Każdy bank obecny na polskim rynku w swojej ofercie posiada kredyty gotówkowe, a większość z nich przed Świętami przygotowuje dla konsumentów oferty specjalne. Mogą one znacznie różnić się między sobą, dlatego
szukając takiego finansowania, powinniśmy dokładnie przeanalizować propozycje, które zwróciły naszą uwagę. Przed zaciągnięciem kredytu, powinniśmy przede wszystkim dokładnie przyjrzeć się warunkom umowy i całkowitym kosztom kredytu, które są zawarte w tabeli opłat.

Obecnie większość banków proponuje swoim klientom kredyty konsumpcyjne o korzystnym oprocentowaniu – poniżej 10 proc. w skali roku, na kwotę sięgającą nawet kilkudziesięciu tys. zł. Jeżeli spełniamy warunki, np. posiadamy pozytywną historię kredytową
i odpowiednią zdolność finansową, takie finansowanie możemy uzyskać szybko, ale spłatę kredytu rozłożyć dowolnie w czasie – spłacić w ciągu kilku miesięcy lub nawet w kilkunastu ratach.

Kto i na jakich zasadach może więc ubiegać się o kredyt gotówkowy?

– W praktyce, dodatkowe środki może otrzymać każda pełnoletnia osoba posiadająca odpowiednią zdolność kredytową. Określa ona, czy wysokość naszych dochodów i wszystkie wydatki, które ponosimy co miesiąc, będą nam pozwalać na terminowe regulowanie rat zaciągniętego kredytu. Poza ustaleniem zdolności kredytowej bank sprawdzi również, jak do tej pory wywiązywaliśmy się ze spłaty innych zaciągniętych w przeszłości kredytów (pod uwagę także brane są zakupy ratalne) czy pożyczek, co ostatecznie zweryfikuje naszą wiarygodność jako kredytobiorcy.
Kredyt gotówkowy to także minimum formalności. W wielu bankach często wystarczy potwierdzenie wpływów na rachunek lub zaświadczenie o dochodach, aby uzyskać finansowanie. Warto również wiedzieć, że jeżeli staramy się o kredyt w banku, w którym posiadamy konto, lub którego z innych produktów korzystamy, będziemy mogli zazwyczaj liczyć na pożyczenie pieniędzy na nieco bardziej preferencyjnych warunkach – wyjaśnia, Michał Krajkowski, ekspert ZFPF, Notus.

Rząd uznał, że pieniądze na emerytury powinny pochodzić nie tylko z ZUS, ale z wielu źródeł i dokończył reformę emerytalną. Teraz emerytura będzie pochodzić z czterech filarów. Sprawdź czy obejmą Cię wszystkie - wystarczy, że klikniesz w ten tekst.

Wybierz odpowiedni okres kredytowania

Obecnie banki dają sporo swobody konsumentom starającym się o kredyt gotówkowy. Zachęcają do wnioskowania o kredyt online poprzez ich strony internetowe, a podczas tego procesu można dowolnie wskazać sumę, jaką chcemy pożyczyć i okres, w jakim planujemy spłatę zobowiązania. – Decydując się na kredyt gotówkowy na Święta, należy rozważnie wybrać okres kredytowania. Im będzie on dłuższy, tym niższa będzie comiesięczna rata. Trzeba jednak wiedzieć, że wydłużony czas spłaty, może wiązać się również ze zwiększonymi kosztami obsługi kredytu, co przekłada się na to, że ostatecznie oddamy większą sumę. Jeżeli niedługo po Nowym Roku spodziewamy się dodatkowej gotówki, przy zaciąganiu kredytu warto od razu zdecydować się na krótszy okres spłaty – co oczywiście wiąże się w wyższą kwotą pojedynczej raty – ale szybciej pozbędziemy się zobowiązania, co z pewnością będzie mieć znaczenie dla naszego domowego budżetu. Minimalny okres kredytowania, na jaki zazwyczaj pozwalają banki, wynosi trzy miesiące – podpowiada Michał Krajkowski, ekspert ZFPF, Notus.

Okres, w którym będziemy chcieli spłacać kredyt gotówkowy, warto wcześniej określić także z innego powodu. Chociaż większość banków nie pobiera dodatkowych opłat za wcześniejszą spłatę kredytu, jednak warto zapoznać się z dokładnymi warunkami wybranej przez nas oferty i sprawdzić, czy taki warunek będzie widniał w naszej umowie kredytowej.

Oprocentowanie to nie wszystko, czyli zwróć uwagę na RRSO

Oprocentowanie to nie wszystko, czyli zwróć uwagę na RRSO

Wybierając najlepszą opcję kredytu konsumpcyjnego, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z nich jest oczywiście, oprocentowanie. Wyznacza ono kwotę odsetek, które musimy zwrócić wraz z pożyczoną kwotą i jest podstawowym kosztem związanym ze spłatą zobowiązania wobec banku, ale nie jedynym. Wiedząc, ile wynosi oprocentowanie, nie wiemy jednak, ile będzie ostatecznie kosztować nas kredyt.
– O tym dopiero mówi RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Jest to wskaźnik, który określa całkowity koszt kredytu, uwzględniając przy tym wszystkie „dodatkowe” w pojęciu konsumenta opłaty związane z zaciągnięciem zobowiązania, czyli poza odsetkami związanymi z wysokością oprocentowania nominalnego jest to prowizja dla banku za udzielenie finansowania (opłata jednorazowa pobierana od całości kwoty kredytu), składki na ubezpieczenie kredytu, jeżeli kredytobiorca się na nie zdecydował i ewentualne inne opłaty związane z zaciągnięciem kredytu. Zaciągając kredyt gotówkowy, powinniśmy pamiętać o jednej zasadzie, im mniej wynosi RRSO, tym kredyt jest tańszy i mniej pieniędzy oddamy do banku – zaznacza Leszek Zięba, ekspert ZFPF, mFinanse.

Samodzielnie czy z pomocą pośrednika

?
Wydaje się, że sięgnięcie po kredyt gotówkowy nigdy wcześniej nie było aż tak proste. W sieci możemy znaleźć wiele pomocnych porównywarek kredytowych. To internetowe platformy, które skupiają aktualne oferty banków. Po wpisaniu kilku podstawowych informacji, takich jak np. wysokość sumy, którą chcemy pożyczyć, okres kredytowania czy kwota miesięcznych dochodów, system „dobierze” najbardziej atrakcyjną dla nas ofertę kredytu gotówkowego. Poda podstawowe warunki udzielenia finansowania przez dany bank. Jest to rozwiązanie z pewnością wygodne, ale czy rzeczywiście niezawodne?

Ile w tym roku trzeba wydać by kupić ładną choinkę, gdzie najlepiej kupować choinki - sztuczne i żywe, gdzie i jakich promocji na choinki szukać. Kliknij po prostu w ten tekst a wszystko stanie się jasne.

– Po pierwsze, każdą informację, którą poda nam internetowy kalkulator kredytowy, zawsze warto sprawdzić
u źródła. Oznacza to, że jeżeli chcemy rzeczywiście sprawdzić, wszelkie parametry oferty, która nas zainteresowała, musimy odwiedzić stronę internetową albo placówkę banku. Zdarza się bowiem, że serwisy online – porównywarki czasami podają niekompletne lub nie do końca rzetelne i aktualne informacje. Następnie kredytobiorca przekonany o tym, jakie są warunki finansowania, udaje się do banku po kredyt i przeżywa rozczarowanie. Jeżeli dodatkowo nie zapoznał się do końca z umową kredytową, może wpędzić się w poważne kłopoty finansowe. Dlatego warto na własną rękę poszukać najlepszej oferty – bo droga na skróty, przez internetowy kalkulator, nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, Oczywiście, takie podejście jest czasochłonne i wymaga posiadania pewnego zakresu wiedzy z obszaru finansów, aby samodzielnie ocenić, czy dana oferta będzie dla nas najlepsza. Jednak na szczęście, nie musimy brać tego zadania na siebie, możemy skorzystać z pomocy pośrednika finansowego – podpowiada Leszek Zięba, ekspert ZFPF, mFinanse.

Udając się do biura pośrednika kredytowego, otrzymamy fachową i co równie ważne – bezpłatną pomoc w wyborze najbardziej atrakcyjnej oferty kredytu gotówkowego. Ale to nie wszystko.
Ekspert finansowy pomoże nam zrozumieć znaczenie poszczególnych parametrów kredytu i ich wpływ na późniejszą spłatę. Kompetentny pośrednik będzie także zawsze posiadał najbardziej aktualne i sprawdzone informacje na temat oferty kredytów większości banków, a ta wiedza nam, jako przyszły kredytobiorcom jest potrzebna.

Kredyt gotówkowy ma niewątpliwe zalety: prosty sposób obliczania kosztów zobowiązania, łatwy proces wnioskowania, możliwość wybrania długiego okresu spłaty czy ubiegania się o wysokie kwoty. Aby jednak był on wsparciem przed Świętami, zaciągajmy go zawsze z głową.

Chcesz być dobrze poinformowany w tematach budżetu domowego, prowadzenia biznesu i ważnych zmian w prawie? Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Naprawdę warto!

Już za kilkanaście dni nie zapłacisz żadnego podatku bez posiadania specjalnego mikrorachunku. Wiesz jak go założyć? A co z nadpłatami w PIT za 2019 rok? Po prostu kliknij w ten tekst a dowiesz się wszystkiego od eksperta!

Kiedy dostaniesz pieniądze za rozliczenie PIT? To zależy od Ciebie.

Wideo

Materiał oryginalny: Kredyt na święta .2019. Musisz wziąć - weź tanio i unikaj pułapek. jakich - wyjaśniają eksperci [18.12.2019 r.] - Strefa Biznesu

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Adrian Bayford

Dobry dzień

Potrzebujesz pożyczki na każdy cel? Czy masz problem finansowy? Bridge Finance gwarantuje usługi finansowe dla klientów o korzystnym oprocentowaniu. Nasze pożyczki są łatwe i szybkie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać potrzebną pożyczkę. Możemy dopasować każdą pożyczkę o oprocentowaniu 2% do twojego budżetu. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami za pośrednictwem (adrianbay0008@gmail.com)

A
Agnieszka Agata

Obiecuje podzielic sie tym swiadectwem pozyczki z powodu Bozej laski w moim zyciu

Dzien dobry,

 

 Jestem Agnieszka Agata, obecnie mieszka we Wroclawiu. W tej chwili jestem wdowa z Czwórka dzieci. W maju 2015 r. Utknalem w sytuacji finansowej i musialem refinansowac i zaplacic rachunki. Próbowalem szukac pozyczek od róznych firm pozyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a wiekszosc banków odmówila mojego kredytu. Ale tak jak Bóg chcial, zostalem przedstawiony kobiecie Bozej prywatnemu pozyczkodawcy, który udzielil mi pozyczki w wysokosci 850 000 PLN, a dzis jestem wlascicielem firmy, a moje dzieci maja sie dobrze w tej chwili, jesli musisz skontaktowac sie z jakakolwiek firma z Odniesienie do zabezpieczenia pozyczki bez zabezpieczenia, bez sprawdzenia wiarygodnosci kredytowej, bez podpisu z jedynie 3% stopa procentowa i lepszymi planami splat i harmonogramem, prosimy o kontakt z Betty Mabel (betty.mabel227@gmail.com). Nie wie, ze to robie, ale jestem teraz tak szczesliwy i postanowilem dac ludziom wiecej o niej poznac, a takze chce, aby Bóg jeszcze bardziej ja poblogoslawil. Mozesz skontaktowac sie z nia poprzez e-mail: betty.mabel227@gmail.com My Whatsapp Numer telefonu: 1 (929) 267-7281

M
Maciej Marek Maciek

SWIADECTWO W JAKI SPOSÓB MOZNA UZYSKAC ??MOJA POZYCZE Z POZYCZKI LEGITY

Nazywam sie Maciej Marek Maciek obywatelem Krakowa. Zostalem oszukany przez 4 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi pozyczke po tym, jak zaplacili mi kilka oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobic pieniadze. Pewnego dnia, gdy przegladalem internet ze lzami w oczach, natknalem sie na zeznania czlowieka, który równiez zostal oszukany i ostatecznie zostal powiazany z firma pozyczkowa o nazwie USLUGI POZYCZKI BETTY MABEL (betty.mabel227@gmail.com), gdzie wreszcie dostalem pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama firma pozyczkowa, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak zostalem oszukany przez 4 róznych pozyczkodawców, którzy nie zrobili nic, tylko przysporzyli mi wiecej bólu. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, a otrzymalem pozyczke w wysokosci 270 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (USLUGI POZYCZKI BETTY MABEL) zarzadzanej przez pana Gary'ego Marka i tutaj jestem dzisiaj szczesliwa, poniewaz BETTY MABEL LOAN USLUGI udzielily mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie uprzejmego kredytu i szybko skontaktuj sie z USLUGI POZYCZKI BETTY MABEL teraz za pozyczke przez e-mail: betty.mabel227@gmail.com

KONTAKT

USLUGI POZYCZKI BETTY MABEL

Email: betty.mabel227@gmail.com

Mój numer telefonu Whatsapp: 1(929)267-7281

M
Magdalena Magda

Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (betty.mabel227@gmail.com)

Nazywam sie Magdalena Magda, mieszkam w Warszawie i jestem dzis szczesliwa kobieta? Powiedzialem sobie, ze kazdy pozyczkodawca, który móglby zmienic moje zycie i zycie mojej rodziny, polece kazda osobe, która szuka dla nich pozyczki. Jesli potrzebujesz pozyczki i jestes w 100% pewny, ze splacisz pozyczke, skontaktuj sie z nimi i powiedz im, ze Magdalena Magda skierowala Cie do nich. e-mail do pani Betty Mabel przez: (betty.mabel227@gmail.com) Mój numer telefonu Whatsapp: 1(929)267-7281

A
Amelia Ania Alicja

Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (betty.mabel227@gmail.com)

Czesc przyjaciele!!! Nazywam sie Amelia Ania Alicja. Chce poswiadczyc dobrego Pozyczkodawce, który pokazal mi swiatlo po tym, jak zostal oszukany przez 2 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi udzielic pozyczki po tym, jak zaplacili mi duzo oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobione pieniadze i bylo to w sumie 18 000 PLN Pewnego dnia przegladajac Internet, wygladalem na sfrustrowanego, gdy natknalem sie na zeznania kobiety, która równiez zostala oszukana i ostatecznie zostala powiazana z firma pozyczkowa o nazwie Pożyczka financowa Betty Mabel. Serwis i email (betty.mabel227@gmail.com), gdzie w koncu dostala pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama wypozyczalnia, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak zostalem oszukany przez dwóch róznych pozyczkodawców, którzy nie robili nic wiecej bólu. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, i na mój szok otrzymalem pozyczke w wysokosci 65 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (Pożyczka financowa Betty Mabel) zarzadzanej przez pania Betty Mabel. Bogobojna kobieta i tu ja Jestem dzisiaj szczesliwy, poniewaz ta firma udzielila mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie pozyczki? uprzejmie i szybko skontaktuj sie z ta wspaniala firma za pozyczke poczta elektroniczna: (betty.mabel227@gmail.com) jest mila. Good Luck.My Whatsapp Numer telefonu: 1(929)267-7281

A
Adrian Bayford

Dobry dzień

Potrzebujesz pożyczki na każdy cel? Czy masz problem finansowy? Bridge Finance Service gwarantuje usługi finansowe klientom o korzystnym oprocentowaniu. Nasze pożyczki są łatwe i szybkie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać potrzebną pożyczkę. Możemy dopasować każdą pożyczkę o oprocentowaniu 2% do twojego budżetu. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami za pośrednictwem (adrianbay0008@gmail.com)

S
SPENCER WILSON

Cześć, jestem Pan Spencer Wilson, prawowity i niezawodny pożyczkodawca. Udzielam pożyczek na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych i rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: spencerloan.usa@gmail.com lub Dodaj mnie na Whatsapp: 18153830444

M
Mr Barry

Potrzebujesz pożyczki biznesowej lub osobistej?

Czy chcesz refinansować swoją firmę?

Nasza firma ma siedzibę w Azji, Ameryce i Europie. Udzielamy pożyczki każdej osobie i firmie według stopy procentowej 2% rocznie. Więcej informacji na e-mail wongafinancesloans@gmail.com, numer telefonu: 1 (732) 708-4323

Z
Zuzanna

Uff, ja na szczęście byłam na tyle przytomna, że wniosek o pożyczkę gotówkową na Święta złożyłam na początku grudnia. Jeszcze przed Świętami formalności miałam za sobą i gotówkę dostarczoną do domu -dziesiątka finanse z której skorzystałam dostarcza i odbiera w ten sposób. Nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam, ale to bardzo wygodna rzecz. Teraz spokojnie spłacam u nich równe raty. Do kwietnia będę mieć z głowy :)

T
Tomasz

Witam wszystkich, jestem Tomasz. Przyszedłem tutaj, aby zeznawać wszystkim na stronie, aby powiedzieć im, w jaki sposób otrzymano pożyczkę w wysokości 120 000 USD od firmy o nazwie Firma pożyczkowa Stella Rene {SRLF}, która minęła ponad rok, odkąd szukałem pożyczka na rozwiązanie wszystkich moich problemów finansowych, ponieważ popadłem w długi, kiedy byłem bankrutem, odkąd nie miałem trudności z zarabianiem na utrzymanie dla mojej rodziny, ponieważ wszystkie one zależą ode mnie, ponieważ jestem zwycięzcą chleba mojej rodziny, to był bardzo trudny czas dla mnie, kiedy bank prosi o pożyczkę, którą wziąłem z mojego banku, po tym, jak oszukano mnie w Internecie przez wiele fałszywych firm, zastanawiałem się nad popełnieniem samobójstwa, ale jak mogę opuścić rodzinę w odpowiednim momencie ja najbardziej, więc postanowiłem nigdy nie poddawać się tylko po to, aby spróbować, a kilka dni temu zobaczyłem na stronie komentarz przesłany przez pana Macka na temat tego, jak na początku otrzymał pożyczkę od firmy, pomyślałem, że to może być kolejny przekręt ponownie przeprowadziłem badania i zobaczyłem tysiące świadectw, które Stella Rene udzieliła pożyczek, staram się o kwotę pożyczki w wysokości 120 000 USD, aby móc spłacić dług i otworzyć firmę oponiarską w moim mieście, a wszystko dzięki Stelli Rene, wiernej i hojnej kobiecie, która przyszła mi na ratunek i dała mi o kwotę pożyczki, o którą prosiłem, a dziś jestem tak szczęśliwy, że mogłem ponownie podnieść, ponieważ zawsze mówili, że kiedy jest życie, zawsze jest nadzieja, nie biorąc zbyt wiele i aby uzyskać więcej informacji o tym, jak uzyskać szybki kontakt pożyczkowy adres e-mail pod tym linkiem mrsstellareneloanfirm1@gmail.com lub whatsapp 16313415478, aby uzyskać więcej informacji, i są oni wiarygodni i zaufani, ponieważ widziałem to dla siebie i jestem bardzo szczęśliwy i powiedziałem sobie, że muszę podać tę ważną informację na forum tutaj, ponieważ są naprawdę uczciwi i szczerzy, dziękuję wszystkim i Tomasz będę czekał na tak wiele innych świadectw dzisiaj.

Tomasz

G
Gość

Pożyczka gotówkowa na Boże Narodzenie! Czy chcesz przynieść sobie i swoim bliskim radość z nadchodzących wakacji? Spełnij wszystkie marzenia, biorąc najlepszą pożyczkę. Sprawdź aktualne promocje pożyczek gotówkowych na Boże Narodzenie i Sylwestra 2019/2020. e-mail: pamelarosaflores11@gmail.com lub Dodaj mnie na Whatsapp: 17193562405

d
desperatka
10 grudnia, 06:19, Gość:

Ja bym to ujął krócej. Święta to raptem 2 dni. Ani się obejrzysz i po Świętach. Po co ta gonitwa? Po co te kredyty?

po co zakupy, nie obchodzę świąt, nie składam życzeń, nie daje prezentów. Odwalcie się wszyscy ode mnie.

G
Gość
14 grudnia, 01:59, Natchaya:

witajcie, moi drodzy mieszkańcy kraju, jestem z imienia Natchaya, chcę skorzystać z okazji, aby podziękować i docenić dobroć i wspaniałość, jaką otrzymałem od firmy, w której otrzymałem pożyczkę w wysokości 130 000 000, przybyłem tutaj, aby podziękować bardzo Firma pożyczkowa Stella Rene, proszę, gdziekolwiek jesteś z tego kontynentu, jeśli kiedykolwiek potrzebujesz pożyczek na spłatę wszelkiego rodzaju długów, rozpocząć nową działalność gospodarczą, spłacić pożyczki bankowe i osobiście złożyć wniosek o dowolną kwotę pożyczki, skontaktuj się z legalna, pochodząca i gwarantowana firma o nazwie Stella Rene, ponieważ dzisiaj otrzymałem moją pożyczkę i wiem, że bardzo trudno jest uwierzyć i zaufać niektórym pożyczkodawcom, ale ta pewna firma pożyczkowa o nazwie Stella Rene jest prawdziwa i ma 100%, ponieważ ja przetestowałem i potwierdziłem to na własną rękę, a ja bezpośrednio mówię i informuję każdego, kto potrzebuje jakiejkolwiek kwoty pożyczki, prosimy o kontakt z firmą dzisiaj przez e-mail {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com} w celu uzyskania legalnej i najszybszej pożyczki w historii w naszym kraju lub Whatsapp 971586972460, ta firma również udziela ekspresowych przelewów pożyczkowych wnioskodawcom, skontaktuj się już dziś i skorzystaj z tej firmy pożyczkowej, w której będziesz używać, aby spłacić wszystko, co jesteś winien, zaufaj tej firmie, że są oni prawdziwi i legit 100% i dziś wszystkim polecam tę spółkę pożyczkową, ponieważ odnoszę sukcesy z pożyczką i szybko przyszedłem tutaj, aby również zeznawać o tej firmie, podobnie jak inni, którzy otrzymali pożyczki od tej samej firmy, więc złóż wniosek już dziś i bądź bezpieczniejszy i najszybsza pożyczka dzisiaj.

Natchaya

spadaj na drzewo

G
Gość

Ja wzięłam pożyczkę na święta w Szybkiej Gotówce. Raz, ze otrzymałam za darmo jako nowy klient, a dwa, że teraz dają 50 złotych bonusu, które nie trzeba zwracać. Same zalety! Polecam!

G
Gość

Najlepiej wziąć "darmową" pożyczkę, np. w Vivusie do której nic się nie dopłaca - dopiero w lutym się spłaca

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3