Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Krasnosielc: Gminne inwestycje

(ar)
Nowe drogi i wodociągi to główne tegoroczne inwestycje w gminie Krasnosielc.

W tym roku będzie prowadzony wodociąg w pięciu kolejnych wioskach: Grabowo, Perzanki, Bagienice-Folwark, Bagienice Szlacheckie i Nowy Krasnosielc. Wniosek na tę inwestycję jest już zatwierdzony w funduszach sapardowskich. W ubiegłym roku zwodociągowano 11 wsi, jednakże połowa gminy nadal nie ma wodociągu.
Z funduszy SAPARD będzie także współfinansowana budowa drogi Drążdżewo-Kujawy. Nie wiadomo natomiast na razie, czy zatwierdzony zostanie wniosek o finansową pomoc na budowę drogi w Przytułach.
Gmina złożyła także wniosek o pomoc do Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na budowę drogi w Nowym Krasnosielcu.
Kontynuowana ma być także w tym roku prowadzona wespół z Mazowieckim Zarządem Dróg modernizacja wojewódzkiej drogi wiodącej przez Krasnosielc. W tym roku mają być położone chodniki i zbudowane rondo na skrzyżowaniu ulic Cmentarnej i Przechodniej.
Wstępnie też obiecane są pieniądze z WFOŚ (800 tys. zł) na budowę oczyszczalni ścieków.
- Jest to bardzo ważna dla gminy inwestycja, ale także bardzo droga. Jej koszt szacujemy na 2,5 mln złotych. Mimo że ma być realizowana w ciągu dwóch lat, samodzielnie gmina tych kosztów nie udźwignie. Jeżeli otrzymamy pożyczkę z WFOŚ, przeznaczymy ją na udział własny w staraniach o kredyt z funduszy strukturalnych. Tylko przy pomocy finansowej z zewnątrz oczyszczalnia może być zbudowana - informuje wójt gminy Mirosław Glinka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki