Kowalska i Murawska z medalami

Pływaczki UKS Piątka z medalami i nowymi rekordami
Pływaczki UKS Piątka z medalami i nowymi rekordami Arkadiusz Dobkowski
Kolejne medale dla UKS Piątka Ostrołęka wywalczyły Magda Kowalska i Marysia Murawska, które z powodzeniem rywalizowały w imprezie z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka".

Tym razem zawody odbyły się na 50-metrowym basenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Podopieczne trenera Andrzeja Pyskły przywiozły z imprezy trzy krążki. Marysia Murawska zajęła pierwsze miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:02.72. Ostrołęczanka poprawiła rekord życiowy i obecnie legitymuje się najlepszym wynikiem na krajowych listach. Srebrny medal podopieczna trenera Andrzeja Pyskły zdobyła na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:10.79, gdzie również poprawiła rekord życiowy.
Druga z reprezentantek UKS Piątka Ostrołęka - Magda Kowalska w swoich startach plasowała się na trzecim miejscu na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 33.92 s i na piątej lokacie na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:10.36. Na obu dystansach ustanowiła nowe rekordy życiowe.

– Jestem bardzo zadowolony z wysokiej dyspozycji moich podopiecznych i nowych rekordów życiowych, które ustanowiły w swoich startach – podkreśla trener UKS Piątka Andrzej Pyskło. – Mam nadzieję, że w kolejnych startach również nie zabraknie medalowych lokat i kolejnych bardzo wartościowych wyników.