Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kot w butach w Kotłowni

am
Podczas premiery "Kota w butach“ w Kotłowni sala była pełna
Podczas premiery "Kota w butach“ w Kotłowni sala była pełna A. Mierzwiński
W niedzielny wieczór 17 października na Scenie Kotłownia odbyła się premiera "Kota w butach". Autorem i reżyserem sztuki opartej na motywach znanej bajki Charlesa Perraulta o tym samym tytule jest założyciel i szef teatru Rafał Swaczyna.

Jak sam powiedział, pisał ją przez wiele miesięcy w autobusie, pociągu, w chwilach wolnych od zajęć, a czasem też i na wykładach. Jej akcja została przeniesiona w polskie realia oraz - sądząc po języku - także w czasy nam bliższe niż literacki pierwowzór. Jest to najdłuższy spektakl wystawiony dotychczas przez aktorów ostrowskiego teatru (trwa ponad godzinę) i bierze w nim udział cały niemal zespół Kotłowni: Marta Podbielska, Michał Swaczyna, Marek Bożykowski, Ewa Krawczyk, Weronika Kaczmarek, Michał i Dawid Pachowscy, Patrycja Żukowska, Kamila Sobotka oraz Olga i Magdalena Malik. Scenografię i kostiumy zaprojektowane przez Ewę Krawczyk wykonali sami aktorzy, zaś całe przedsięwzięcie sfinansowały: Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz JS Pro Bono.
Jak powiedział Rafał Swaczyna, sztuka będzie grana dopóty, dopóki publiczność nie powie "dość". W niedzielę sala była pełna, a wśród widzów zauważyliśmy między innymi starostę ostrowskiego Tadeusza Legackiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki