Koszykarze Sokoła rozbili GKK Grodzisk Mazowiecki

A. Spinek
Zawodnicy Sokoła odnieśli kolejne zwycięstwo przed własną publicznością.
Zawodnicy Sokoła odnieśli kolejne zwycięstwo przed własną publicznością. A. Spinek
Zawodnicy OKK Sokół Ostrów Mazowiecka nie dali szans drużynie GKK Grodzisk Mazowiecki w kolejnym spotkaniu ligowym. Podopieczni Grzegorza Helcbergiela odnieśli niezwykle wysokie zwycięstwo 104:60.

Ostatnia ligowa porażka z niepokonanym liderem rozgrywek Polonią Warszawa wyzwoliła w naszym zespole jeszcze większą motywację przed kolejnym mecze. Pierwsza kwarta sobotniego spotkania pokazała jednak, że może wcale nie być to łatwe spotkanie.

Sokół przegrał nieoczekiwanie pierwszą odsłonę meczu 19:20 i kibice przeżywali na trybunach chwile niepewności o końcowy wynik meczu. W drugiej kwarcie spotkania Piotr Barszcz, Łukasz Ryfa i Paweł Mazurek błysnęli skuteczną grą zarówno w obronie, jak i w ataku. W efekcie gospodarze wygrali tę odsłonę meczu 30:7 i objęli zdecydowane prowadzenie. W trzeciej kwarcie dołożyli jeszcze szesnaście punktów przewagi i było już wiadomo, że gospodarze tego meczu nie przegrają.

W czwartej kwarcie szanse gry otrzymali zawodnicy rezerwowi, a mimo to zdołali jeszcze dołożyć kilka punktów do wypracowanej wcześniej przez kolegów przewagi i odnieść niezwykle wysokie i zasłużone zwycięstwo w całym meczu 104:60.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - GKK Grodzisk Mazowiecki 104:60 (19:20, 30:7, 27:11, 28:22)

Punkty dla Sokoła: Artur Zadroga 4, Radosław Zaręba 6, Paweł Skarpetowski 4, Piotr Barszcz 28, Paweł Mazurek 16, Grzegorz Szydło 9, Radosław Suwalski 2, Łukasz Ryfa 26, Arkadiusz Spinek 0, Tomasz Kil 9, Bartłomiej Pieńkowski 0.