MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koryfeusze rozdane

mch
Przasnyskie Koryfeusze - wyróżnienia powiatu przasnyskiego "za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej na forum krajowym i międzynarodowym" - zostały wręczone 29 grudnia.

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, a sala sportowa LO w Przasnyszu wypełniła się po brzegi. Marek Walędziak, przewodniczący Rady Powiatu, przywitał w pierwszej kolejności Macieja Sieczkowskiego, wicewojewodę mazowieckiego, a po nim gości honorowych nominowanych do nagrody Przasnyskiego Koryfeusza, oraz Waldemara Krzyżewskiego, prezesa TPZP, który tego dnia odbierał Srebrny Krzyż Zasługi.
- W imieniu władz samorządowych powiatu przasnyskiego serdecznie witam naszych znamienitych gości, których dokonania na polu nauki, kultury, sztuki i biznesu są dla nas wszystkich źródłem szczerej dumy i radości - powiedział przewodniczący Rady Powiatu i dodał, że powiat przasnyski ma wszelkie powody, by szczycić się tak wybitnymi rodakami. Starosta Zenon Szczepankowski, przedstawił sprawozdanie z prac samorządu powiatowego w 2004 roku.
- Powiat przasnyski postrzegany jest jako twórcza społeczność mająca wspólne cele i aspiracje - rozpoczął starosta i opowiedział o powszechnej informatyzacji, poprawie usług medycznych i edukacyjnych, wzroście bezpieczeństwa, wzroście aktywności gospodarczej i społecznej ludności.
- W 2004 roku zakończono wiele powiatowych inwestycji, m.in. budowę dwóch sal sportowych, modernizację Studium Medycznego - wymieniał i dodał do tej listy pierwszy projekt z funduszy unijnych na kwotę 24 milionów złotych.
Potem spadł grad odznaczeń. Waldemar Krzyżewski, prezes TPZP, na wniosek wojewody mazowieckiego za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.
- Jest mi niezmiernie miło, że ktoś zauważył moją pracę - mówił prezes TPZP. - Przez 25 lat pracy społecznej w zarządzie TPZP udało mi się zrobić sporo rzeczy dla Przasnysza i okolic. Wszystko co robiłem dla lokalnej społeczności, robiłem również dla siebie, bo tutaj mieszkam, tu się urodziłem. Wszystko to sprawiało mi zawsze dużo radości i satysfakcji. Następnie odbyło się wręczenie statuetek Przasnyskiego Koryfeusza - wyróżnień dla osób wywodzących się z Przasnysza lub okolic, które zdobyły sławę ponadlokalną. Koryfeusze osobiście odebrali: JE biskup Jan Stefan Gałecki, dr hab. inż. Stefan Arbatowski, dr Wojciech Borkowski, ks. prof. Michał Marian Grzybowski, Andrzej Kalina, Jerzy Kalina, prof. dr hab. Jerzy Kłoczowski, ks. dr Andrzej Kobyliński, Edmund Majkowski, Anna Milewska, Aleksander Nawrocki, Zbigniew Sosnowski, prof. Adam Strzembosz. W imieniu Andrzeja Olkowskiego statuetkę odebrał jego brat Bogdan. Po wręczeniach przyszedł czas na przemówienia wyróżnionych. Wszyscy podkreślali niezwykły wpływ Ziemi Przasnyskiej, a w szczególności najbliższego otoczenia, w którym się wychowali i które zainspirowały ich do pracy, i pozwoliły na osiągnięcie wielu sukcesów. Wspominali dzieciństwo, lata nauki i zabawy na tej ziemi. Profesor dr hab. J. Kłoczowski zdradził przybyłym, że urodził się dokładnie 80 lat temu, a biskup Jan Stefan Gałecki namówił wszystkich do wspólnej krótkiej modlitwy.

Na zakończenie część artystyczną przedstawiła młodzież Zespołu Szkół Licealnych, a następnie goście udali się na wspólny obiad.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki