MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Polsce. Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa trafiła do szpitala w Ostrołęce 9.03.2020. Nie jest chora!

Aleksandra Zdanowicz
Aleksandra Zdanowicz
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce im. dra Józefa Psarskiego
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce im. dra Józefa Psarskiego Fot. Archiwum TO
Koronawirus w Polsce. Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa trafiła do szpitala w Ostrołęce. Według naszych niepotwierdzonych informacji to mieszkanka Ostrowi Mazowieckiej.

Do szpitala w Ostrołęce trafiła 9 marca pacjentka z podejrzeniem koronawirusa.

W szpitalu przebywa pacjentka, którą obserwujemy pod kątem zarażenia koronawirusem. Pacjentka została poddana testom i obecnie czekamy na ich wynik

- mówił nam 9.03.2020 dr Wojciech Krzyżanowski, zastępca dyrektora szpitala w Ostrołęce.

Wyniki badań pacjentki

Znane są wyniki badań pacjentki hospitalizowanej w ostrołęckim szpitalu. Jak informuje dyrektor szpitala w Ostrołęce, wynik badania jest negatywny. Pacjentka nie jest zarażona koronawirusem.

Tylko spokojnie!

5.03.2020 w ostrołęckim szpitalu odbyła się konferencja, podczas której była mowa m.in. o procedurach związanych z koronawirusem.

Podstawowe przesłanie ostrołęckich lekarzy specjalistów i szefostwa szpitala: Nie ma powodów do obaw. Szpital jest przygotowany, a mieszkańcy regionu powinni przede wszystkim zachować spokój.

Szpital przygotowany na koronawirusa

O tym, że ostrołęcki szpital – posiadający także oddział zakaźny – jest przygotowany na przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem mówił dyrektor placówki Paweł Natkowski.

O samym koronawirusie, w uspokajającym tonie, mówiła także doktor Maria Kapuśniak – epidemiolog z ostrołęckiego szpitala. Podkreślała, że koronawirus, jako taki, jest doskonale znany, już od lat 60. ubiegłego wieku.

- Ten szczep, z którym mamy teraz do czynienia różni się tym, że szerzy się w sposób epidemiczny, ale jeśli chodzi o przebieg kliniczny, w większości przypadków daje łagodne objawy w postaci zakażenia górnych dróg oddechowych. W blisko 90 procentach przypadków są to łagodne zakażenia manifestujące się stanami podgorączkowymi, kaszlem, katarem, bólem gardła. W niektórych tylko przypadkach zdarzyć się przebiegi ciężkie, albo bardzo ciężkie, i to z reguły u pacjentów obciążonych przewlekłymi chorobami lub osób w podeszłym wieku – mówiła doktor Kapuśniak.

- Niemniej nie lekceważymy faktu, że wirus szerzy się w sposób epidemiczny i przygotowaliśmy się na przyjęcie takiego pacjenta.

Doktor Kapuśniak przypomniała najważniejsze zasady: Jeśli wróciliśmy z terenu objętego epidemią i zaobserwowaliśmy u siebie objawy, nie powinniśmy wychodzić z domu tylko zadzwonić do sanepidu lub na oddział zakaźny!

Koronawirus w Polsce. Ostrołęcki szpital uspokaja (5.03.2020...

Zobacz inne materiały dot. koronawirusa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki