MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus Ostrołęka. Prezydent Łukasz Kulik apeluje do nauczycieli w sprawie nauki zdalnej. 24.03.2020

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Koronawirus Ostrołęka. Prezydent Łukasz Kulik apeluje do nauczycieli w sprawie nauki zdalnej.

Szkoły będą zamknięte przynajmniej do Wielkanocy. To oficjalne, choć trzeba się liczyć z tym, że i ten okres zostanie wydłużony. Rodzice i nauczyciele muszą się przestawić na nauczanie zdalne. W tej sprawie apel do wszystkich wystosował prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Publikujemy go w całości poniżej.

Przeczytajcie, to ważne!

Od 25 marca wejdą w życie przepisy, które zobowiązują szkoły do prowadzenia nauczania na odległość.

Organizacja takiego kształcenia spoczywa na dyrektorach szkół. W naszych szkołach wielu dyrektorów ze swoimi nauczycielami już takie zadanie podjęło przed zmianą przepisów. Bardzo Im za to dziękuję.

Jednocześnie chciałbym zaapelować do wszystkich o wyjątkową w tym czasie współpracę i wyrozumiałość. Tego wymaga nowa sytuacja, która jest dla nas wszystkich wyzwaniem, wszyscy uczymy się w niej funkcjonować.

Rodziców proszę, aby wykazali cierpliwość dla nauczycieli, którzy muszą przeorganizować warsztat pracy, dostosować swoje plany dydaktyczne do możliwości realizowania ich w nowych rozwiązaniach organizacyjnych, uwzględnić indywidualne potrzeby swoich uczniów. A przecież mają oprócz tego takie same problemy jak my wszyscy, tak samo niepokoją się o los swoich bliskich.

Nauczycieli i dyrektorów szkół proszę, aby zechcieli wziąć pod uwagę trudną sytuację uczniów i ich rodziców. Zachęcam Państwa do rozeznania możliwości dostępu do środków technicznych swoich uczniów. Trzeba uwzględniać fakt, że teraz często rodzice również zdalnie pracują, dzieląc ze swoimi dziećmi ten sam komputer.

Uczniowie najpewniej odnajdują się w środowisku nowych technologii, oni zapewne przeorganizują się najsprawniej. Wierzę, że dzięki życzliwości i wsparciu swoich nauczycieli znajdą nowe możliwości rozwoju.

Zdaję sobie sprawę, że nie wszędzie są jednakowe warunki, nie we wszystkich domach jest dobry dostęp do Internetu i nie w każdym domu znajduje się odpowiedni sprzęt do kształcenia na odległość. W naszych szkołach pobiera naukę wielu uczniów spoza Ostrołęki. Dlatego w przypadku wystąpienia takich trudności, w porozumieniu z dyrektorami będziemy szukać innego sposobu realizowania zajęć i informować o tym rodziców.

Łukasz Kulik
Prezydent Miasta Ostrołęki

Zobacz inne materiały

Ostrołęka. Koronawirus. Polowa izba przyjęć przy szpitalu. P...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki