Korona zbiła Żbik i jest liderem! Zobacz zdjęcia i wideo

Michał Borkowski w ataku na bramkę rywala.
Michał Borkowski w ataku na bramkę rywala. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Korony odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej. Tym razem żółto-niebiescy pokonali Żbik Nasielsk 4:1.

Korona Ostrołęka - Żbik Nasielsk

W starciu rozegranym na stadionie przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach podopieczni trenerów Michała Robaszkiewicza i Andrzeja Łyzińskiego byli zespołem zdecydowanie lepszym. Już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach strzelonych przez Dariusza Jastrzębskiego i Pawła Dzbeńskiego.

Po zmianie stron ostrołęczanie nie potrafili wykończyć kolejnych sytuacji strzeleckich. Nieoczekiwanie kontaktowego gola zdobyli goście po strzale z rzutu wolnego Rafała Załogi. Minutę później na 3:1 strzelił Michał Nosek, a w samej końcówce meczu Karol Kamionowski, strzałem z rzutu karnego ustalił wynik spotkania na 4:1.

Podczas spotkania zarząd klubu przygotował wraz z Piekarnią Kurpiowską Serafin słodką niespodziankę. Każdy, kto przyszedł na mecz mój się posilić słodkimi wypiekami i wypić kawę lub herbatę. Z pewnością w taką pogodę, sposób przyciągnięcia kibica na stadion był bardzo oryginalny.

Korona Ostrołęka - Żbik Nasielsk 4:1 (2:0)

Bramki: Jastrzębski 16. Dzbeński 36. Nosek 64. K. Kamionowski 89.(k) - Załoga 63.

Korona: Szczechowiak - K. Kamionowski, Karczewski, Jastrzębski, Borkowski (75. Dąbrowski), Dzbeński (75. Głażewski), P. Kamionowski, Waś (60. Staszczuk), Kisiel (60. Parzych) - Nosek