Korona wyhamowała w Strzegowie

Arkadiusz DobkowskiZaktualizowano
Korona straciła ważne punkty w Strzegowie
Korona straciła ważne punkty w Strzegowie Arkadiusz Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Korony po świetnej serii spotkań w rozgrywkach ligi okręgowej tym razem zostali pokonani. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego w spotkaniu 14. kolejki przegrali w wyjazdowej batalii z beniaminkiem GKS Strzegowo 1:2.

Początek spotkania ułożył się po myśli żółto-niebieskich, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji strzeleckich, a po dwóch kwadransach gry objęli prowadzenie. Michał Nosek pewnie egzekwował rzut karny i do przerwy goście prowadzili 1:0. Po zmianie stron Korona nie potrafiła zdobyć kolejnych bramek, a na dodatek popełniła błędy w obronie, które kosztowały zespół prowadzony przez trenera Marcina Truszkowskiego utratę niezwykle cennych punktów. Najpierw Sebastiana Szczechowiaka pokonał Maciej Warecki, a kolejne pięć minut później na listę strzelców wpisał się Patryk Wierzbicki.
- Nie potrafiliśmy przez kilka minut przeciwstawić się gospodarzom, a potem odrobić strat w tym meczu i przegraliśmy - stwierdził po spotkaniu golkiper Korony Sebastian Szczechowiak.

Do rozegrania piłkarzom ostrołęckiej Korony w rundzie jesiennej pozostaje jeszcze jedno ligowe starcie z beniaminkiem Orzycem Chorzele. Spotkanie zostało zaplanowane w sobotę, 12 listopada o godz. 12.00 na stadionie przy ulicy Witosa. Przed ostatnią serią spotkań podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego mają sześć punktów przewagi nad wiceliderem Wkrą Bieżuń.

GKS Strzegowo - Korona Ostrołęka 2:1 (0:1)
Bramki: Warecki 60. Wierzbicki 65. - Nosek 30.(k)

Korona: Szczechowiak - Dawidzki, Jastrzębski, Skorupka, Karczewski - Ludwiczak (30. Kubat), Strzeżysz, Kowalczyk (80. Zięba), Nosek (85. Wysocki), Śnietka (70. Górski) - Staszczuk