Korona rozbiła Wkrę Sochocin. Zobacz zdjęcia i wideo

Przemysław Śnietka ustrzelił hat-tricka
Przemysław Śnietka ustrzelił hat-tricka Arkadiusz Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Korony nie zwalniają tempa w rozgrywkach ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Tym razem podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego pokonali Wkrę Sochocin aż 7:0.

Żółto-niebiescy całkowicie zdominowali rywalizację i nie dali skutecznie zagrozić bramce strzeżonej przez Karola Jaroszewskiego. Sami stworzyli kilkanaście świetnych sytuacji strzeleckich, a siedem z nich wykorzystali. Prowadzenie już w szóstej minucie meczu gospodarzom dał Przemysław Śnietka, który wykorzystał błąd defensywy i golkipera gości i z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Piłkarze z Sochocina nie zdołali się jeszcze otrząsnąć po straconej bramce, a ich golkiper po raz kolejny musiał wyjmować piłkę z siatki. Ponownie Przemysław Śnietka nie zmarnował świetnej okazji do strzelenia bramki i niepilnowany w polu karnym ładnym strzałem w samo okienku zdobył drugiego gola.

W kolejnych minutach meczu podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego nie zwalniali tempa i chcieli pokusić się o strzelenie kolejnych bramek. W 24. minucie meczu w dobrej sytuacji strzeleckiej po błędzie golkipera Wkry znalazł się Michał Nosek i pewnym strzałem skierował piłkę do bramki. Korona atakowała i stwarzała kolejne sytuacje strzeleckie, a hat-tricka uzupełnił Przemysław Śnietka, który strzałem z czternastu metrów pokonał Rafała Cieślińskiego. Jeszcze przed przerwą żółto-niebiescy mogli pokusić się o strzelenie kolejnych bramek, ale strzał Patryka Wysockiego po dośrodkowaniu w pole karne trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron gospodarze grali niezwykle konsekwentnie i stwarzali kolejne sytuacje strzeleckie. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Wojciech Skorupka, Patryk Wysocki i Jakub Laska. Rywale w drugiej połowie meczu w wyniku niedyspozycji bramkarza Rafała Cieślińskiego musieli radzić sobie w dziesiątkę, bo na mecz przyjechali w zaledwie jedenastu. Ostatecznie żółto-niebiescy odnieśli zwycięstwo 7:0 i są pewnym liderem rozgrywek ligi okręgowej.

Korona Ostrołęka - Wkra Sochocin 7:0 (4:0)

Bramki: Śnietka 6. 7. 37., Nosek 24., Skorupka 66., Wysocki 85., Laska 90.

Korona: Jaroszewski - Zięba, Jastrzębski, Skarzyński (46. Karczewski), Skorupka - Wysocki, Strzeżysz - Kowalczyk (46. Laska), Śnietka (60. Staszczuk), Drężewski - Nosek (65. Buchalski)