Korona pokonała Pełtę w Karniewie. Zobacz zdjęcia i wideo

Pełta grała ambitnie, ale to Korona była lepsza
Pełta grała ambitnie, ale to Korona była lepsza A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Korony odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach ligi okręgowej. Tym razem w wyjazdowym starciu 11. kolejki pokonali Pełtę Karniewo 3:1.

Pierwsze trafienie już w 25. sekundzie na koncie żółto-niebieskich zapisał Michał Nosek. Goście odpowidzieli niespełna dwie minuty później, a Sebastiana Szczechowiaka pokonał Krzysztof Pustała. Stracona bramka zmotywowała Koronę do kolejnych szybkich ataków, które sprawiły, że w 10. minucie meczu bramkę zdobył Cezary Stachowicz.

Do przerwy Korona prowadzili 2:1, a w drugiej odsłonie meczu zdobyła trzeciego gola za sprawą Piotra Kubat. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce w 90. minucie meczu dla Łukasza Kubika.

W sobotę, 17 października w ramach spotkania 12. kolejki rozgrywek ligi okręgowej piłkarzy Korony Ostrołęka czeka derbowa potyczka z KS CK Troszyn. Początek starcia zaplanowany na godz. 11.00.

Pełta Karniewo - Korona Ostrołęka 1:3 (1:2)
Bramki: Pustoła 3. - Nosek 1., Stachowicz 10., Kubat 77.

Korona: Szczechowiak - Zięba, Pełtak (46. Górski), Jastrzębski, Rupacz - Staszczuk (74. Parzych), Stachowicz (60. Szymański), Karczewski, Dzbeński (58. Wargulewski), Nosek - Kubat