Korona Ostrołęka: Pierwszy triumf w zimowym sprawdzianie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłkarze ostrołęckiej Korony w trzecim zimowym sparingu odnieśli zwycięstwo, pokonując Makowiankę Maków Mazowiecki 2:1. Oba gole dla żółto-niebieskich strzelił Maciej Staszczuk.

Wcześniej Korona przegrała dwa mecze testowe, a wyniki nie wyglądały najlepiej - 0:4 z Ruchem Wysokie Mazowieckie i 1:4 z Olimpią Zambrów. Nic dziwnego, że czekaliśmy na pierwsze zwycięstwo ostrołęckiej drużyny. Rywal był ciekawy, bowiem Makowianka Maków Mazowiecki to lider ligi okręgowej, aspirujący do gry w IV lidze. Z Narwią Ostrołęka makowianie wygrali aż 5:0, ale z Koroną było już im dużo trudniej o dobry wynik.

Bohaterem tego meczu był Maciej Staszczuk. Otworzył on wynik w 10. minucie, po czym kwadrans później goście wyrównali. Remis utrzymywał się do 65. minuty, a wtedy Staszczuk strzelił po raz drugi, ustalając wynik meczu na 2:1.

W kolejny weekend Korona zagra sparing w Łomży. Rywalem będzie Warmia Grajewo.