Korona Ostrołęka jeszcze bliżej IV ligi [ZDJĘCIA]

Piłkarze Korony Ostrołęka odnieśli kolejne zwycięstwo i na pięć kolejek przed końcem sezonu są najpoważniejszym kandydatem do awansu do IV ligi. Tym razem na stadionie przy ul. Witosa ostrołęczanie pokonali Sonę Nowe Miasto 2:0.

Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale podopieczni Marcina Truszkowskiego w wielu sytuacjach mieli rozregulowane celowniki i w - wydawałoby się - fantastycznych sytuacjach bramkowych piłka nie wpadała do siatki. Tak było już w 10. minucie meczu, gdy Łukasz Zaniewski został zatrzymany przez bramkarza gości. Przed szansami na zdobycie gola stanęli też Maciej Staszczuk i Wojciech Skorupka, choć najbliżej był Arkadiusz Kowalczyk, któremu z dośrodkowania wyszedł całkiem mocny strzał, a bramkarz sparował go z najwyższym trudem nad bramką.

Mimo wielu okazji, do przerwy mieliśmy wynik bezbramkowy. Już trzy minuty po wznowieniu gry szansę na bramkę miał Paweł Dzbeński, lecz jego strzał został zblokowany i trafił w boczną siatkę. W 53. minucie z dystansu spróbował Karol Górski, ale piłka minęła bramkę Sony. Jednak już minutę później było 1:0 dla gospodarzy. Łukasz Zaniewski najlepiej odnalazł się w polu karnym i strzałem głową pokonał Tomasza Kuligowskiego. Żółto-niebiescy poszli za ciosem i wciąż stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Piękną bramkę mógł strzelić Robert Cychol, ale jego uderzenie z około 40 metrów poszybowało minimalnie nad bramką. Wynik ustalony został w 70. minucie. Podanie Jakuba Laski wykończył Maciej Staszczuk i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Było to osiemnaste zwycięstwo Korony w tym sezonie. Ostrołęczanie mają na swoim koncie także pięć remisów i dwie porażki. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek, co oznacza, że Korona jest już bardzo blisko uzyskania upragnionego awansu do IV ligi. W środę 24 maja Korona zagra na wyjeździe z Iskrą Krasne, a za tydzień w derbowym spotkaniu zmierzy się u siebie z KS CK Troszyn, który dziś uległ Nadnarwiance Pułtusk 2:6.

Korona Ostrołęka - Sona Nowe Miasto 2:0 (0:0)
Bramki: 54' Zaniewski, 70' Staszczuk

Korona: Szczechowiak (83' Jaroszewski) - Kowalczyk, Jastrzębski, Cychol, Skorupka, Górski (71' Śnietka), Strzeżysz (75' Muchin), Ludwiczak (60' Laska), Dzbeński, Zaniewski, Staszczuk.