Korona Ostrołęka awansowała do IV ligi [ZDJĘCIA]

27 maja jest historycznym dniem dla ostrołęckiej piłki nożnej. Seniorzy Korony Ostrołęka, dzięki wygranej 5:1 w derbach regionu z KS CK Troszyn, zapewnili sobie awans do IV ligi mazowieckiej na trzy kolejki przed końcem rozgrywek.

Pierwsza połowa derbowego meczu, który został rozegrany w sobotnie popołudnie na ostrołęckim stadionie, nie zwiastowała strzeleckiego festiwalu. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, a te które były, nie zostały wykorzystane przez gospodarzy - przed szansą stawali m.in. Paweł Dzbeński i Michał Nosek, lecz ich wykończenia akcji nie były skuteczne. Do przerwy bramek nie obejrzeliśmy, ale druga połowa wynagrodziła nam te 45 minut bez gola.

Na drugą część gry Korona wyszła z wielkim animuszem. Sporo "wiatru" na lewym skrzydle robił młody Artur Muchin, po jego dograniach Paweł Dzbeński dwukrotnie stawał przed szansą, ale po raz kolejny zabrakło szczęścia. Worek z bramkami w końcu się jednak rozwiązał - Karol Górski świetnie wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i strzałem głową pokonał Adriana Drężka. Minutę później było już 2:0, tym razem na listę strzelców wpisał się rezerwowy Piotr Kubat. Trener Marcin Truszkowski miał świetną rękę do zmian, gdyż kolejne kole także dołożyli rezerwowi - dwa piękne trafienia były autorstwa Przemysława Śnietki (precyzyjny strzał z dystansu oraz gol z rzutu wolnego), a jedną bramkę strzelił Jakub Laska, popisując się ładnym "szczupakiem". W międzyczasie strzelił też Troszyn, w dużym zamieszaniu pod bramką jeden z zawodników KS CK (Piotr Kamionowski) wygrał powietrzny pojedynek z Sebastianem Szczechowiakiem, sędzia nie dopatrzył się faulu na bramkarzu i uznał gola. Korona wygrała jednak 5:1 i w efektowny sposób przypieczętowała awans do IV ligi.

Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki, lecz bez względu na wyniki wiemy już, że to Korona w przyszłym sezonie zagra w wyższej klasie rozgrywkowej. O awansie żółto-niebieskich przeczytasz także w najbliższym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego".

Korona Ostrołęka - KS CK Troszyn 5:1 (0:0)
Bramki: 65' Górski, 66' Kubat, 75' 84' Śnietka, 88' Laska - 82' P. Kamionowski

KORONA: Szczechowiak - Skorupka, Cychol, Jastrzębski, Zięba, Strzeżysz, Górski (73' Gąska), Dzbeński, Muchin (58' Laska), Nosek (68' Śnietka), Zaniewski (63' Kubat).

KS CK: Drężek - Abramczyk, Kopeć, Sakowski, K. Kamionowski, Dzwonkowski (78' Bałazy), Bałas, P. Kamionowski, Chromik (89' Jankowski), Gutowski, Dąbrowski (76' Grabowski).