Korona HiD wpuściła MKS Ciechanów do baraży. Zobacz zdjęcia i wideo

Piłkarze ostrołęckiej Korony HiD zagrali niezwykle ambitnie przez pełne 90 minut. A. Dobkowski
Piłkarze Korony HiD Ostrołęka w ostatnim spotkaniu rozgrywek ligi okręgowej przegrali przed własną publicznością z MKS Ciechanów 1:2.

Korona HiD Ostrołęka - MKS Ciechanów

Podopieczni trenerów Tomasza Słowika i Roberta Sokoła prowadzili przez większą część starcia po bramce strzelonej w 14. minucie meczu przez Michała Noska. Pomocnik żółto-niebieskich wykorzystał asystę od Kamila Rupacza i umieścił piłkę w siatce rywali.

Jeszcze w pierwszej odsłonie meczu gospodarze mieli kilka sytuacji strzeleckich do podwyższenia prowadzenia, ale brakowało skutecznego wykończenia akcji. Goście z kolei wspierani przez liczną grupę kibiców z Ciechanowa i Wyszkowa tylko raz zagrozili bramce strzeżonej przez Marcina Olkowskiego.

W drugiej odsłonie meczu gospodarze stworzyli kilka sytuacji strzeleckich. Najlepsze z nich mieli Paweł Dzbeński i Kamil Rupacz, ale nie potrafili ich wykorzystać. Niestety nasi piłkarze nie ustrzegli się również błędów, po których stracili kluczowe dla losów spotkania bramki.

Najpierw w polu karnym obrońcy Korony HiD nieupilnowali Bartosza Mroczka, który z kilku metrów pewnie pokonał Marcina Olkowskiego. Jedenaście minut później goście zdobyli kolejnego gola. Tym razem Paweł Dzbeński w polu karnym sfaulował Damiana Matusiaka, a sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę, podyktowaną przez arbitra głównego meczu.

W ostatnich minutach meczu Korona HiD starała się odrobić straty i doprowadzić chociażby do remisu. Mimo stwarzanych sytuacji, podopieczni trenerów Tomasza Słowika i Roberta Sokoła nie potrafili strzelić bramki. Porażka nie przeszkodziła żółto-niebieskim w świętowaniu awansu do IV ligi mazowieckiej.

W drużynie ostrołęckiej Korony HiD w meczu z MKS Ciechanów zadebiutowali Emil Chorążewicz (rocznik 1997), Piotr Dąbrowski (rocznik 1996), Paweł Głażewski (rocznik 1996). Od pierwszych minut w drużynie gospodarzy oglądaliśmy kilku juniorów, którzy otrzymali szanse gry od sztabu szkoleniowego.

- Cieszymy się bardzo z awansu, chociaż chcieliśmy wygrać ostatnie spotkanie sezonu i być niepokonanym zespołem u siebie - mówi trener Tomasz Słowik. - Z drugiej strony fajnie do drużyny wprowadziło się kilku zawodników i chcieliśmy dać im szanse występu w spotkaniu z tak silnym rywalem i w meczu o taką stawkę. Do tego doszli jeszcze trzech młodzi i obiecujący zawodnicy z drużyn młodzieżowych, którzy zadebiutowali w drużynie seniorów. Szkoda kilku błędów i niewykorzystanych sytuacji, bo mogliśmy wygrać i w jeszcze lepszych nastrojach świętować awans. Myślę, że w przyszłym sezonie możemy być mocnym zespołem na czwartoligowych boiskach.

Korona HiD Ostrołęka - MKS Ciechanów 1:2 (1:0)

Bramki: Nosek 14. - Mroczek, 66. Matusiak 77. (k)

Korona HiD: Olkowski - Turek, Karczewski, Duda, Rupacz - Dzbeński (85. Głażewski), P. Kamionowski, Nosek (82. Dąbrowski), Orzoł (68. Chorążewicz) - Majewski, Szkopek (74. Kobyłecki)