Korona HiD nie dała rady Mazurowi z Gostynina

Michał Nosek strzelił jedyną bramkę dla ostrołęckiej Korony HiD.
Michał Nosek strzelił jedyną bramkę dla ostrołęckiej Korony HiD. A. Dobkowski
Piłkarze Korony HiD Ostrołęka nie potrafili zdobyć chociażby jednego punkty w wyjazdowym starciu z Mazurem Gostynin. Podopieczni trenerów Tomasza Słowika i Mariusza Szymczyka ulegli w wyjazdowym starciu 1:2.

Do starcia 20. kolejki żółto-niebiescy przystąpili poważnie osłabieni. W wyjściowym składzie zabrakło aż pięciu podstawowych zawodników. To efekt kontuzji i kartek, za które piłkarze Korony HiD musieli pauzować.

W efekcie na boisku nie oglądaliśmy ponownie Piotra Kamionowskiego oraz Piotra Karczewskiego, Kamila Grochockiego, Bartosza Wasia i Krzysztofa Majewskiego. Mimo to od pierwszych minut meczu Korona HiD przystąpiła do meczu nastawiona bojowo i liczyła na wywiezienie z trudnego terenu chociażby jednego punktu.

W 20. minucie meczu to gospodarze objęli prowadzenie, ale nie cieszyli się nic zbyt długo. Niespełna kwadrans później ładną akcję przeprowadził Paweł Dzbeński, ale w został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr boiska. Do piłki podszedł Michał Nosek i pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy.

Po przerwie Mazur Gostynin przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę po bramce strzelonej w 60. minucie meczu. Korona HiD miała kilka sytuacji, żeby odpowiedzieć wyrównującą bramką, ale zabrakło skuteczności. Ostatecznie żółto-niebiescy doznali już drugiej porażki w wiosennych bataliach.

- Rozegraliśmy mecz w mocno eksperymentalnym składzie i powiedzieć, że wypadliśmy całkiem dobrze - podkreślał po spotkaniu trener Tomasz Słowik. - Szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo gdyby akcje Pawła Dzbeńskiego w pierwszej połowie meczu przyniosły bramkę, to spotkanie mogło się zdecydowanie inaczej potoczyć. Walczymy dalej, w kolejnym meczu powinniśmy dysponować silniejszą kadrą i wówczas powalczymy o pierwsze punkty.

Szansą na poprawę nastrojów w drużynie będzie kolejne ligowe przed własną publicznością. Tym razem w sobotę, 29 marca rywalem na stadionie przy ulicy Witosa będą Błękitni Gąbin. Początek konfrontacji zaplanowany na godz. 12.00.

Mazur Gostynin - Korona HiD Ostrołęka 2:1 (1:1)

Bramki: 20. 60. - Nosek 32. (k)

Korona HiD: Szczechowiak - Zięba, Kuczewski, K. Kamionowski, Borkowski - Dawid (65. Słowik), Kaczyński, Dąbrowski, Nosek - Dzbeński, Kuzia