Korona gromi w Małkini (zdjęcia)

Jedyną bramkę dla MKS zdobył Rafał Siwek (z lewej).
Jedyną bramkę dla MKS zdobył Rafał Siwek (z lewej). P. Nowak
Wysokim zwycięstwem ostrołęckiej Korony zakończyła się sparingowa potyczka rozgrywana 10 sierpnia na stadionie w Małkini z miejscowym MKS.
MKS Malkinia - Korona HiD Ostroleka

MKS Małkinia - Korona HiD Ostrołęka

Kadra, którą miał do dyspozycji trener gospodarzy była w tym dniu uboższa o kilku podstawowych zawodników, wyłączonych z gry m. in. przez kłopoty zdrowotne. Pomimo to drużyna zestawiona z młodych piłkarzy przez pierwsze minuty wydawała się być równorzędnym rywalem dla gości. Już chwilę po pierwszym gwizdku obydwie drużyny oddały po jednym kąśliwym strzale, które o centymetry mijały bramki.

W 20. minucie Korona objęła prowadzenie po strzale z rzutu wolnego. MKS odpowiedział chwilę później, kiedy do siatki trafił Rafał Siwek. Po kilku minutach piłkarz gości wykorzystał niezdecydowanie defensywy gospodarzy i Korona znów objęła prowadzenie. W pierwszej odsłonie dwukrotnie jeszcze umieszczała piłkę w siatce.

Tuż po przerwie szansę na gola miał Przemek Domalewski. W sytuacji sam na sam minimalnie jednak przestrzelił. Później na boisku dominowali już tylko przyjezdni, a Małkiniacy próbowali kontrować, jednak czynili to bezskutecznie. W 57. minucie podopieczni Tomasza Słowika i Roberta Sokoła podwyższyli prowadzenie po szybkim ataku wyprowadzonym prawym skrzydłem. Wynik spotkania na 1:6 ustalił Michał Rychlik. W 83. minucie dogrywał piłkę z własnej połowy w pole karne. Nie sięgnęli tam jej ani napastnicy, ani golkiper i ta zatrzymała się dopiero w siatce.

Mecz z mocnym rywalem okazał się bardzo wartościowy dla drużyny Sylwestra Sieroty i pokazał nad czym trzeba jeszcze popracować w ostatnim tygodniu przed startem ligi.

MKS Małkinia - Korona HiD Ostrołęka 1:6 (1:4)
Bramki: Siwek 18. - Nadrowski 12. D. Wargulewski 22. 38. Nosek 28. (k), Kubat 62. Rychlik 88.

Skład MKS: Przesmycki Radosław - Giziński Cezary, Sokołowski Mariusz, Skłodowski Maciej, Suszczyński Kamil - Padewski Emil, Maliszewski Cezary, Piech Piotr, Borowy Arkadiusz - Domalewski Przemysław, Siwek Rafał oraz Gordziejczyk Rafał, Godlewski Krystian, Maliszewski Przemysław, Imiński Arkadiusz, Wojtkowski Daniel, Sadowski Maciej, Tarnowski Radosław, Gromek Dariusz

Korona HiD: Szczechowiak - Ludwiczak (46. Milewski), Gawrych, Górski, Rupacz - Nadrowski (46. Kubat), Wysocki (46. Polak), Nosek (46. Rychlik), Nowak - Wargulewski, Sokół (46. Słowik)