MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Korczaki: Sprzątanie brzegów Narwi. Zebrano kontener śmieci

Anna Wołosz
Anna Wołosz
Sprzątanie brzegów Narwi. Zebrano kontener śmieci
Sprzątanie brzegów Narwi. Zebrano kontener śmieci Anna Wołosz
Korczaki: Sprzątanie brzegów Narwi. Wolontariusze sprzątali brzegi Narwi w Korczakach w gminie Rzekuń, 14.05.2019 r. Wynosili z lasu śmieci, którymi zapełnili wielki kontener. W akcji uczestniczyli: sołtys wsi Korczaki i mieszkańcy, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Stowarzyszenie Ekomena, Nadleśnictwo Ostrołęka, członkowie koła nr 38 PZW Narew w Ostrołęce.

Usuwanie śmieci odbyło się 14.05.2019 r. na odcinku rzeki długości kilometra. To brzeg Narwi na wysokości wsi Korczaki, popularne miejsce wypoczynku. Niestety, odpoczywający zostawiają tam mnóstwo odpadów: butelek, naczyń, opakowań po jedzeniu. Wolontariusze znajdowali i większe odpady. Jedym z nich była... lodówka.

Sprzątanie brzegów Narwi

Wojciech Żerański, sołtys wsi Korczaki wraz z mieszkańcami, pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Stowarzyszenie Ekomena, Nadleśnictwo Ostrołęka, członkowie koła nr 38 PZW Narew w Ostrołęce umówili się na usuwnaie śmieci z brzegów Narwi, na tzw. zakręcie. Dzień akcji został wybrany celowo: o tej porze roku brzeg jest dostępny, za kilka tygodni zaleje go woda. Odpady to nie tylko ślady pikników, zostawione przez odpoczywających nad brzegiem rzeki. To również śmieci naniesione przez wodę. W tym opakowania po farbach, opony, lodówka, odpady budowlane, jak styropian. Był nawet wózek dziecięcy.

Śmieci po weekendzie

- Przynajmniej teraz będzie czysto, a może ta akcja spowoduje, że ludzie pomyślą, zanim zostawią po sobie śmieci - mówił Wojciech Jarząbek ze Stowarzyszenia Ekomena.

Zadowolony był sołtys, Wojciech Żerański.

- Sami nie dalibyśmy rady. Przecież tych śmieci zebrał się cały kontener. W ciągu godziny!

Do akcji włączyły się Wody Polskie
- Dbamy o brzeg rzeki, ale taka akcja ma też uświadomić ludziom, jak bardzo zanieczyszczone jest środowisko. Jest coraz gorzej. To widać po każdym cieplejszym weekendzie - mówili pracownicy.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki