Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koncert po Beatlesach

Magdalena Mrozek
- Historię można podzielić na dwa etapy: przed Beatlesami i po Beatlesach - wyjaśnił prowadzący premierowy koncert Sylaby, Paweł Pochwała. - Współcześni różni idole muzyczni pojawiają się niczym komety na scenie rozrywkowej i równie szybko znikają. A Beatlesów słucha już trzecie pokolenie.

W sobotę 22 lutego w sali widowiskowej Domu Kultury w Wyszkowie spotkali się najwięksi sympatycy i przyjaciele Rewii Sylaba różnych pokoleń. Niektórzy przemierzyli nawet kilka tysięcy kilometrów, by obejrzeć efekt ciężkiej, wielomiesięcznej pracy dziewcząt i ich opiekunów artystycznych, widowisko pt.: "Jak tu się nie nudzićÉ" Sylaba śpiewa i tańczy przeboje The Beatles.
W premierową galę Rewii wpisały się już dwa stałe punkty programu, przez które przejść musi każda sylabianka - sceniczny debiut i pożegnanie z zespołem. W tym roku pamiątkowe sylabowe medale z baletkami otrzymały Joanna Mogielnicka, Monika Białek, Katarzyna Sieńkowska i Magdalena Sienkiewicz.
Dziewczęta w rozmowie z nami zapewniały, że chociaż teraz najważniejsza dla nich jest matura a potem studia, to Sylaby z pewnością z oczu nie stracą: - Nie da się zapomnieć tych wszystkich premier, wakacyjnych wyjazdów, koncertów. Nawiązałyśmy w zespole mnóstwo przyjaźni.
Emerytki po raz pierwszy z widowni oglądały premierę i mocno trzymały kciuki za najmłodsze koleżanki: - Zawsze kiedy do zespołu przychodziły nowe sylabianki, starałyśmy się nauczyć je tego wszystkiego, co my już umiemy. Chciałyśmy, żeby ich pierwsze wyjście na scenę było jak najłatwiejsze.
Zgodnie przyznały, że na początku najtrudniejsze było pierwsze spojrzenie na widownię. Teraz kontaktu z publicznością, koncertów będzie im brakowało najbardziej.
Atrakcji programu koncertu premierowego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Dyrektor artystyczny Rewii Zbigniew Zdunek co roku obiecuje, że będą niespodzianki i oczywiście słowa dotrzymuje. I tak przyjaciele Rewii nie tylko ją oglądają z widowni, ale też uczestniczą w premierowym widowisku. Gwiazda włoskiej estrady Uccio de Santis wykonał wspólnie z Sylabą swój przebój "Bello del mudu". Nikt też nie spodziewał się że dziewczęta w utworze "Sylaba dance" wystąpią razem z chłopcami ze szkoły sztuk walki "Kobra".
Pamiątkowymi medalami Sylaba podziękowała osobom, które ją wspierały i dzięki którym młodzież mogła w pełni oddać się artystycznym pasjom.
- Każdy sposób pomocy jest bezcenny i każdy zasługuje na najwyższe uznanie - dziękował dyrektor Zdunek. Medale otrzymali: Uccio de Santis, Adam Górski, Teresa Wieczorkiewicz, Elżbieta Pobiedzińska, Paweł Pochwała, Tomasz Bujak i Maciej Pluciński, Ryszard Sędziak, Justyna Garbarczyk, Sławomir Chmielak, Adam Ciach, firma Gig Technika, Krzysztof Falba. W gronie wyróżnionych znalazł się także Antoni Kustusz, dyrektor ds. promocji i kolportażu "Tygodnika Ostrołęckiego".
Nie obyło się też bez miłych niespodzianek przywiezionych przez gości. Jedna to zaproszenie na festiwal do Włoch, które wręczył Uccio de Santis, druga, również zaproszenie do Berlina, przywiózł Aleksander Pałac, redaktor TVP i realizator nagrań.
Za ciężką pracę na kolejny, wspólny sukces dziewczęta podziękowały pracownikom Domu Kultury.
Po koncercie można już było kupić najnowszą kasetę i płytę z piosenkami z widowiska pt. "Sylaba śpiewa przeboje The Beatles".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki