MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kompleks rekreacyjny w Ekonomiku. Zespół Szkół nr 2 w Ostrowi ma nowy kompleks rekreacyjny. Uroczyste otwarcie odbyło się 7.04.2022. Zdjęcia

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Dyrektor Bogusław Konrad zaprosił gości do obejrzenia obiektu i... wypróbował go podciągając się na drążku.
Dyrektor Bogusław Konrad zaprosił gości do obejrzenia obiektu i... wypróbował go podciągając się na drążku. M. Jaroszewska
Przy Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, czyli Ekonomiku powstał kompleks rekreacyjny na świeżym powietrzu. Choć uczniowie korzystają z niego już od jakiegoś czasu to oficjalne otwarcie i przecięcie wstęgi odbyło się w czwartek, 7 kwietnia.

Infrastruktura sportowo-rekreacyjna, która powstała przy szkole składa się m.in. ze stołów do gry w szachy, piłkarzyki i tenisa stołowego, a także placu do kalisteniki i siłowni zewnętrznej.

Pierwsza część uroczystości odbyła się na zewnątrz - po oficjalnym otwarciu kompleksu i jego obejrzeniu, sprzęt został wypróbowany m.in. przez Elżbietę Lanc - członkinię zarządu województwa mazowieckiego, dyrektora Ekonomika Bogusława Konrada oraz przedstawiciela wykonawcy, dyrektora ds. budowy terenów zieleni Tomasza Samsla.

Dalsza część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej.

Jako samorząd powiatowy dbamy o to, aby z każdego możliwego źródła zewnętrznego pozyskiwać środki, bo możemy realizować różne inwestycje na terenie powiatu. Na terenie powiatu mamy jeszcze wiele do zrobienia. Wiem, że nie da się wszystkiego zrobić w krótkim czasie, ale zmierzamy do tego małymi kroczkami i to się nam udaje

– mówił wicestarosta Józef Rostkowski.

Józef Rostkowski podkreślił, jak ważna jest współpraca samorządów, podziękował całemu Urzędowi Marszałkowskiemu za przychylność. Całkowity koszt inwestycji to 156 tys. zł., a wsparciu samorządu Mazowsza to 102 tys. zł.

Żyjemy w najtrudniejszym czasie, w jakim można żyć. Z jednej strony czas pandemii, który spowodował, że trzeba było uczyć się zdalnie, pandemii, która spowodowała, że wasze wspólne zadania, rozwój, przestały funkcjonować. Z drugiej strony uchodźcy i zmagania, z którymi musimy się zmierzyć. Dlatego cieszę się, że możemy spotkać się na żywo. Bo ten kompleks, choć nie jest to wielka inwestycja, jest bardzo ważny. (…) Życzę wam, żeby ten obiekt wam służył, żebyście go dobrze wykorzystali

– mówiła Elżbieta Lanc.

Elżbieta Lanc podkreśliła również, że inwestycja nie powstałaby, gdyby nie dyrektor szkoły Bogusław Konrad, który przekonał do budowy kompleksu Mirosława Krusiewicza - dyrektora departamentu edukacji publicznej i sportu urzędu marszałkowskiego.

W uroczystościach wzięli udział m.in. marszałek województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, radny sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak, a także dyrektor departamentu edukacji publicznej i sportu urzędu marszałkowskiego Mirosław Krusiewicz oraz wicestarosta powiatu ostrowskiego Józef Rostkowski.

Na zakończenie uroczystości uczniowie przygotowali część artystyczną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki