Kolejny międzynarodowy sukces Huberta Nakielskiego [ZDJĘCIA]

Piotr Ossowski
Kolejny rewelacyjny start na arenie międzynarodowej odnotował zawodnik WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski.

Ostrołęczanin w dniach 24-25 listopada wystartował w reprezentacji Polski w zawodach Międzynarodowego Pucharu Niemiec w Warendorfie. Jak co roku, na starcie tych prestiżowych zawodów stanęło kilkaset zawodniczek i zawodników z całego świata reprezentujących między innymi takie kraje jak: Australia, Nowa Zelandia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Francja, Południowa Afryka, Kanada, Austria, Holandia, Belgia, Szwajcaria, Hiszpania, Polska.

Hubert Nakielski w startach indywidualnych w kategorii junior zdobył w sumie pięć medali (cztery złote i jeden srebrny) oraz ustanowił nowy rekord Polski juniorów (100 m kombinowane).

Złote medale Hubert Nakielski zdobył na dystansach: 200 m superratownik z czasem 2:16,13s , 100 m kombinowane z czasem 1:04,75s (nowy rekord Polski juniorów), 50 m holowanie manekina z czasem 0:31,14s , 100 m ratowanie z pasem z czasem 0:57,56 s. Srebrny medal Hubert wywalczył na dystansie 200 m z przeszkodami.

W klasyfikacji generalnej zawodów obejmującej pięć najlepszych startów indywidualnych Hubert Nakielski wśród juniorów uplasował się na pierwszym miejscu, natomiast wśród seniorów uplasował się na szesnastym miejscu.

- Swoimi udanymi występami na arenie międzynarodowej Hubert po raz kolejny potwierdził, że należy do najlepszych zawodników na świecie zarówno w kategorii junior jak i senior. Przed nami już za dwa tygodnie kolejny start, tym razem w Zimowych Mistrzostwach Polski, na których mam nadzieję oprócz Huberta z dobrej strony zaprezentuje się również Mateusz Adamowski i Kamil Bojarski – komentuje Dariusz Małkowski, trener i prezes WOPR-OS Ostrołęka.