Tomasz Biliński
Kolejny kamień milowy Lewandowskiego. Polak zapewnił Bayernowi wygraną z Wolfsburgiem
Kolejny kamień milowy Lewandowskiego. Polak zapewnił Bayernowi wygraną z Wolfsburgiem Peter Schatz/Pool/Imago Sport and News/East News
Robert Lewandowski strzelił dwa gole, a Bayern Monachium wygrał z VfL Wolfsburg 2:1 w 12. kolejce Bundesligi. Tym samym Polak ma już na koncie 251 trafień w lidze niemieckiej. Więcej ma tylko dwóch byłych piłkarzy.

VfL Wolfsburg to jeden z tych rywali, przeciwko którym Robert Lewandowski strzela gole jak na zawołanie. We wrześniu 2015 r. to właśnie w rywalizacji z "Wilkami" kapitan reprezentacji Polski zdobył pięć bramek w dziewięć minut. Nic dziwnego, że w środę także powiększył swój strzelecki dorobek.

Lewandowski po raz pierwszy trafił w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, doprowadzając do wyrównania. Goście prowadzili bowiem od 5. minuty za sprawą gola Maximiliana Philippa. Pięć minut po przerwie polski napastnik zdobył drugą bramkę. Tym samym strzelił nie tylko 14. i 15. gola w tym sezonie Bundesligi, lecz także 250. i 251. odkąd trafił do ligi niemieckiej.

ZOBACZ GOLA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO NA 2:1

Został trzecim piłkarzem w historii rozgrywek, który przekroczył barierę 250 bramek. Wcześniej zrobili to tylko Gerd Mueller (365 bramek) i Klaus Fischer (268). Jeśli Lewandowski podtrzyma strzelecką formę, to niewykluczone, że jeszcze w tym sezonie awansuje na drugą pozycję. Zwłaszcza, że poprzednie cztery sezony zakończył przynajmniej z 30 golami.

W 70. minucie na boisko wszedł Bartosz Białek. 19-letni napastnik VfL Wolfsburg w końcówce spotkania był w doskonałej sytuacji do zdobycia bramki, ale jego strzał z największym trudem obronił Manuel Neuer.

Po zwycięstwie nad Wolfsburgiem Bayern wciąż jest drugi. Ma jeden punkt mniej od Bayeru Leverkusen, który w środę wygrał na wyjeździe z FC Koeln 4:0.