Kolejne sukcesy ostrołęckich karateków [ZDJĘCIA]

Piotr Ossowski
Dwa złote medale wywalczyły zawodniczki MKKK Shinkyokushin – Olga Boruch i Katarzyna Lisiewska – podczas Mistrzostw Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai.

13 stycznia, po raz pierwszy w 2019 roku, karatecy MKKK Shinkyokushin wystartowali na zawodach. W Turku koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai, będące jednocześnie kwalifikacjami do startu w Mistrzostwach Europy.

W zawodach wzięło udział 238 zawodników reprezentujących 50 klubów z całej Polski. Klub MKKK Shinkyokushin zgłosił 11 zawodników: – Olgę Boruch, Katarzynę Lisiewskę, Oliwię Sobiech , Aleksandrę Perzan, Gabrielę Nicewicz, Alicję Nalewajk, Natalię Tyszkę, Julię Otłowskę, Sebastiana Jankowskiego, Filipa Szymańskiego i Filipa Miecznikowskiego.

Walkom towarzyszyły niesamowite emocje , zawodnicy MKKK pokazali determinację, wolę walki oraz żelazna kondycję.

Reprezentanci MKKK Shinkyokushin zdobyli dwa złote medale i jednocześnie dwie kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 29 czerwca w Czeskiej Pradze, tuż za podium na czwartej pozycji uplasowali się: Natalia Tyszka i Sebastian Jankowski.

W sobotę przed turniejem odbył się walny zjazd delegatów dotyczący wyboru władz federacji na najbliższe cztery lata . Do trzyosobowej komisji dyscyplinarnej został wybrany sensei Artur Prusiński z Ostrołęki.
Opiekunami grupy z Ostrołęki na zawodach w Turku byli: Artur Prusiński, Marian Zając , Kinga Przybyłek i Wojciech Domański .