Kolejna porażka na koncie Energi Omis. Zobacz zdjęcia i wideo

Nasi siatkarze nie potrafili zatrzymać rywali za Wałbrzycha.
Nasi siatkarze nie potrafili zatrzymać rywali za Wałbrzycha. Arkadiusz Dobkowski
Siatkarze Energi Omis Ostrołęka przegrali w spotkaniu 19. kolejki rozgrywek I ligi z Victorią Wałbrzych 1:3. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca po raz kolejny nie potrafili wykorzystać atutu własnej hali, odnosząc zwycięstwo jedynie w drugiej partii.

Szkoleniowiec biało-czerwonych nie potrafił znaleźć recepty na coraz mniej skutecznie grający zespół Energi Omis. Przed środowym starciem zrezygnował dodatkowo z usług przyjmującego Piotra Cichockiego, który zasiadł na trybunach hali im. Arkadiusza Gołasia. Z jakich przyczyn? Tego nie wiadomo, bo zarówno szkoleniowiec, jak i zawodnik odmówili komentarza na ten temat. Fakt, że trener powiadomił o tym zawodnika tuż przed meczem z pewnością nie pomógł drużynie w odniesieniu dobrego wyniku.

W pierwszym secie nasi siatkarze ulegli po zaciętej batalii 24:26. W drugim secie zachowali dużo zimnej krwi i odnieśli zwycięstwo 25:23. W trzecim i czwartym secie lepsi okazali się goście wygrywając do 19 i 18. Ostatecznie to Victoria odniosła zwycięstwo w środowym starciu i zgarnęła komplet punktów.

Energa Omis w ligowej tabeli wciąż plasuje się na dwunastej lokacie i wiele wskazuje na to, że dogodnie Victorii Wałbrzych lub też Campera Wyszków nie jest możliwe w sezonie zasadniczym. Podopiecznym trenera Andrzeja Dudźca pozostanie wówczas walka o utrzymanie w fazie play-out z KPS Kęty. Zanim jednak do tego dojdzie naszym siatkarzom pozostaje jeszcze siedem spotkań i teoretyczne szanse na wywalczenie utrzymania jeszcze w sezonie zasadniczym.

Energa Omis Ostrołęka - Victoria Wałbrzych 1:3 (24:26, 25:23, 19:25, 18:25)
Energa Omis: Nowosielski, Plizga, Obermeler, Zimoń, Ostrowski, Faryna, Kołodziej (l) oraz Zalewski, Szwaradzki, Szaniawski, Tomczak.