Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejki i remonty

paf, epe
W Urzędzie Miejskim w Ostrołęce przy ulicy Kościuszki interesanci będą załatwiani tylko do 14.00. Tymczasem codziennie urzędniczki przyjmują kilkadziesiąt wniosków o wymianę praw jazdy i około setki o wymianę dowodów osobistych.

Prawa jazdy. W tym roku muszą je wymienić osoby, które dokument miały wydany od 1 stycznia 1984 roku do 30 kwietnia 1993 roku. Za brak ważnego prawa jazdy możemy zapłacić mandant 200-złotowy.
- Dziennie obsługujemy od 40 do 60 osób - mówi Barbara Jakacka z wydz. komunikacji UM. - Rzeczywiście ostatnio odczuwamy większe zainteresowanie wymianą praw jazdy. Zdaniem Barbary Jakackiej, do tej pory prawa jazdy wymieniło zaledwie 50 procent ostrołęczan, którzy mają taki obowiązek.
Wnioski przyjmują w tej chwili dwie osoby, zdaniem urzędniczek przydałaby się jeszcze jedna. - Przyjmiemy wszystkie wnioski, ale nie gwarantujemy, że wszyscy dostaną w tym roku nowe dokumenty - mówi Barbara Jakacka.
Mieszkańcy Ostrołęki nowe prawo jazdy mogą wyrobić w wydziale komunikacji UM przy ulicy Kościuszki 45. Mieszkańcy powiatu ostrołęckiego wnioski o wymianę prawa jazdy składają w wydziale komunikacji i drogownictwa Starostwa Powiatowego w Ostrołęce przy ulicy Szpitalnej 35.
Dowody osobiste. Około stu osób dziennie składa w wydziale spraw obywatelskich Urzędu Miejskiego w Ostrołęce wnioski o wymianę dowodu osobistego.
Dowody osobiste w 2004 roku powinny wymienić osoby, które otrzymały je do 1980 roku. W wydziale spraw obywatelskich UM należy złożyć wniosek, dołączyć do niego dwa aktualne zdjęcia, akt zawarcia związku małżeńskiego, jeżeli małżeństwo było zawierane poza Ostrołęką. Za nowy dowód osobisty zapłacimy 30 złotych. Wnioski składamy w wydziale spraw obywatelskich Urzędu Miejskiego w Ostrołęce, przy ulicy Kościuszki 45.
Remont. Tymczasem w budynku Urzędu Miejskiego w Ostrołęce przy ul. Kościuszki rozpoczął się remont. Odnowione zostaną m.in. korytarze i łazienki. W związku z trwającymi pracami od 15 listopada do 15 grudnia interesanci będą obsługiwani tylko do godz. 14.00, po tej godzinie do budynku wkroczą robotnicy.
- Warunki obsługi petentów na pewno nie będą komfortowe, za co serdecznie wszystkich przepraszamy - mówi Krzysztof Szeląg, rzecznik Urzędu Miejskiego. - Jednak wszystko jest robione po to, by później załatwianie spraw w urzędzie było sprawniejsze i w ładniejszych wnętrzach.
W ratuszu powstaną przy pl. Bema i przy ul. Kościuszki 45 specjalne biura obsługi interesantów, w których każdy znajdzie kompleksową pomoc. Osoba mająca sprawę do załatwienia w urzędzie dowie się, jakie dokumenty ma przygotować i do którego pokoju się udać. Przez najbliższy miesiąc ostrołęczanie, którzy nie pomyśleli wcześniej o wymianie dokumentów, będą więc w remontowych warunkach stać w kolejkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki