MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejka do audiobusu

(mb)
Przez cały czas do audiobusu była kolejka
Przez cały czas do audiobusu była kolejka Fot. M. Bubrzycki
Kilkadziesiąt osób zbadało słuch w audiobusie, który na kilka godzin zatrzymał się w Makowie.

Przez cały czas do audiobusu była kolejka
(fot. Fot. M. Bubrzycki)

Biały mikrobus na warszawskich numerach, z dużymi napisami "Audiobus", we wtorek 27 maja zatrzymał się w centrum Makowa, pomiędzy pomnikiem a budynkiem MDK.
W audiobusie można było bezpłatnie zbadać słuch. Przez osiem godzin z badania skorzystało około 60 osób - zdecydowana większość z nich, to ludzie po pięćdziesiątce.
- To okazja, żeby sprawdzić, czy ze słuchem wszystko w porządku - powiedział nam starszy mężczyzna stojący w krótkiej kolejce. - Słyszę co prawda nie najgorzej, ale w moim wieku warto już takie badanie zrobić.
Głównym organizatorem akcji jest firma Widex - duński producent aparatów słuchowych, a patronat nad nią objęli: ambasada Królestwa Danii oraz Instytut Medycyny Pracy w Łodzi. Akcja trwa już ponad dwa lata. Przez ten czas audiobus przejechał 35 tys. km, a z bezpłatnych badań słuchu skorzystało 15 tys. osób z kilkuset gmin. Z Makowa audiobus miał jechać do Pułtuska.
Dzień wcześniej po promocyjnych cenach badały się pracownice Starostwa Powiatowego, ale nie tylko. Przyjechała tu firma Almed z Warszawy z ultradźwiękowym densytometrem - czyli przyrządem do badania osteoporozy. Badanie kosztowało 12 zł, poddało się mu około 25 pań, przede wszystkim pracownic starostwa.
Firma Almed skierowała swoją ofertę do wielu zakładów w Makowie, ale skorzystało z niej tylko Starostwo Powiatowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki