MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolędowanie z "Piętą"

(mb)
Prawie dwie godziny trwało w Krasnosielcu wspólne kolędowanie. Ten chór trenował przed występem zaledwie kilka dni
Prawie dwie godziny trwało w Krasnosielcu wspólne kolędowanie. Ten chór trenował przed występem zaledwie kilka dni Fot. M. Bubrzycki
Kalendarz Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnosielcu wzbogacił się o kolejną imprezę obrzędową, tym razem związaną z Bożym Narodzeniem i zatytułowaną "Czy będzie jeszcze takie Boże Narodzenie...".

Prawie dwie godziny trwało w Krasnosielcu wspólne kolędowanie.
Ten chór trenował przed występem zaledwie kilka dni
(fot. Fot. M. Bubrzycki)

W przedświąteczną niedzielę 21 grudnia w GOK-u, w pełnej sali, wspólnie bawiono się i kolędowano.
Dyrektor Urszula Dembicka napisała kolejny scenariusz dla kabaretu "Pięta", który żartobliwie, ale i refleksyjnie, wprowadził widzów w nastrój zbliżających się świąt. Niespodzianką dla wszystkich był spory chór, który pojawił się na scenie. Panie, panowie i młodzież z Krasnosielca i okolic (wśród nich dyrektorzy, emeryci, nauczyciele, uczniowie) skrzyknęli się na krótko przed imprezą i po pięciu dniach prób zaprezentowali swoje umiejętności w repertuarze kolęd i pastorałek. Występ był obiecujący i - jak wynikało z zapowiedzi - będą kolejne próby, co pozwoli chórowi na sprawdzenie się także w innym repertuarze.
Dużo śmiechu było, gdy Święty Mikołaj przyszedł z prezentami. Dał je dzieciom, które wygrały przedświąteczne konkursy, ale także członkom kabaretu "Pięta". Kabaretowa babcia otrzymała potężne opakowanie preparatu Geriavit Farmaton, dziadek - opakowanie rycyny, a grający samego siebie radny powiatu Lech Sztych - napój typu "Dwa w jednym" w ozdobnej flaszce.
Mikołaj miał także prezent - życzenia dla miejscowej pani doktor Ewy Jastrzębskiej. Życzył jej, aby - jeśli kogoś coś zaboli - pospieszył do niej, a nie do tygodnikowej rubryki "Co nas boli?".
Na koniec niedzielnej imprezy opłatkiem podzielili się wszyscy występujący w GOK-u, sponsorzy oraz zaproszeni goście.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki