Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolędowali w Bogutach – Piankach [ZDJĘCIA]

red.
To przegląd kolędniczy z najdłuższą historią. W Bogutach kolędowali po raz trzydziesty drugi.

Kolejny maraton kolęd i pastorałek oraz pięknych strojów, a także kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji to – w telegraficznym skrócie XXXII Spotkania Kolędnicze w Bogutach –Piankach, zwanych też Świętym Wieczorem. Odbyły się w uroczystość Trzech Króli.

Jak co roku, wieczór kolęd otworzyli: Roman Swierżewski - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, który jest organizatorem przeglądu oraz Józef Bogucki - wójt gminy, który powitał licznie zebranych gości.

- Tego wieczoru w Bogutach było swojsko i ciepło, jak przed laty, gdy w naszych domach w progu stawali kolędnicy – mówi Roman Świerżewski.

W tym roku Boguty gościły zespoły kolędnicze z pięciu powiatów Mazowsza i Podlasia: grajewskiego, ostrowskiego, siemiatyckiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego.

- Przyjechaliśmy do was, chociaż dzisiaj mamy również jasełka w Wąsoszu. To nic, że znów musieliśmy pokonać ponad stukilometrową trasę. Warto było, bo u was jest niepowtarzalny klimat – mówi Ewa Nowak, żona Jacka Nowaka, kolędującego z Szopką, która od lat towarzyszy swojemu mężowi w wyjazdach do Bogut-Pianek .

- Moim marzeniem było wystąpienie raz jeszcze w Bogutach –Piankach - mówi Piotr Kryspin z Warszawy, który przed laty też gościł na „Swiętym Wieczorze ”.

W tym roku było wyjątkowo dużo atrakcyjnych scenariuszy i niewykle kolorowych strojów kolędniczych. Wystąpiły zespoły Króla Heroda z: Wyszonek - Błoni, Perlejewa, Rosochatego Kościelnego, Zespół Z Kozą, Laskowianki z Laskowca Starego, Kapela Ludowa z Zambrowa, Nadbużanie z Nura i Żurawiacy z Bogut-Pianek.

Wystąpiły również zespoły szkolne: jasełka i chór z Zespołu Szkól z Bogut-Pianek oraz dzieci z Kutyłowa - Peryś i Zawist - Dworaków, które zagrały kolędy na fujarkach.

Wszystkim zespołom podziękowała Urszula Wołosiewicz - wicestarosta ostrowski, a dyplomy i albumy wręczył wójt gminy. U. Wołosiewicz szczególnie podziękowała R. Świerżewskiemu – dyrektorowi GOKiS, który jest pomysłodawcą i organizatorem spotkań. Zgromadzona publiczność zgotowała dyrektorowi na stojąco kilkuminutową owację. Tak, jak co roku, zespoły i publiczność odśpiewały wspólnie kolędę „Bóg się rodzi”.

W drugiej, mniej oficjalnej części spotkań, w czasie kolacji była okazja do integracji kolędników oraz wspólnej zabawy zespołów i gości.

Zobacz zdjęcia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki