Kolarze KK24h znów na podium Poland Bike Marathon. Zobacz zdjęcia

Maria Kamińska wykręciła etapowe zwycięstwo.
Maria Kamińska wykręciła etapowe zwycięstwo. A. Dobkowski
Szósty raz z rzędu kolarski wyścig MTB zawitał do Góry Kalwarii. Ta miejscowość, jako jedna z nielicznych, znajduje się od samego początku na mapie cyklu wyścigów organizowanych przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa.

KK24h w Lotto Poland Bike Marathon

Na starcie wakacyjnego ósmego etapu tegorocznego wyścigu stanęło 750 amatorów MTB. Do rywalizacji w zawodach przystąpiła spora grupa zawodniczek i zawodników Klubu Kolarskiego 24h.

Trasa wyścigu w Górze Kalwarii prowadziła przez Lasy Chojnowskie i wały nad Wisłą wokół historycznego Zamku Czersk. Teren raczej płaski z bardzo małą ilością piachu, a finisz jak na słynnym wyścigu Paryż - Roubaix. Na deser ścigania w Górze Kalwarii czekał długi, brukowy i wymagający podjazd.

Na najdłuższej trasie Max (54 km) najszybszy okazał się Paweł Baranek (Airbike.pl Rocky Mountain). Wśród kobiet zwyciężyła Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team). W zawodach oglądaliśmy jedenastu reprezentantów Klubu Kolarskiego 24h, z czego aż siódemka stanęła na podium rywalizacji. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Maria Kamińska, Wiesław Kamiński i Wiesław Podeszwa. Na drugim stopniu podium stanęła Barbara Karczewska i Kacper Szabłowski. Na trzeciej lokacie uplasowali się: Sebastian Korzeb i Daria Parzychowska. Swoje kategorie wiekowe wygrali także ostrołęczanie reprezentujący kluby kolarskie z Białegostoku oraz Nowego Dworu Mazowieckiego, Bartosz Jechanowski i Artur Budny.

Cały artykuł o występie naszych kolarzy i ich kolejnych startach oraz komentarz prezesa KK24h Marka Karczewskiego tylko w kolejnym wydaniu papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"