Kolarze KK24h wykręcili dobre wyniki

Wiesław Kamiński po raz kolejny stanął na podium
Wiesław Kamiński po raz kolejny stanął na podium A. Dobkowski
Kolejne sukcesy w sezonie letnim dopisali do swojego konta reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h. Zawodnicy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego tym razem wzięli udział w kolejnym etapie Maratonów Kresowych MTB w Serplicach w gminie Sarnaki.

- Dzięki Serpelicom nad Bugiem powstał Trójkąt Kresowy, w którego skład wchodzą jeszcze Drohiczyn i Mielnik - mówi prezes KK24h Marek Karczewski. - Jednak każda z tych miejscowości jest inna, oferuje inne krajobrazy i inne trasy. Teren wyścigu był pofałdowany, a różnice wysokości sięgają 70 m, zaś na krótkiej rundzie przewyższenia osiągają ok. 350 m. Zawodnicy mogli podziwiać przyjemne podjazdy i łagodne zjazdy na trasie wyścigu.

Dla większości liczył się jednak dobry wynik i wykręcenie jak najlepszego czasu, dlatego na podziwianie widoków nie było zbyt dużo czasu. Świetny występ zawodach zaliczył Arkadiusz Jechanowski. Reprezentant ostrołęckiego nie dał szans rywalom w kategorii wiekowej M4 na dystansie 30 km. Metę przekroczył na 25 miejscu w kategorii open z czasem 1:12:52, co dało mu pewne zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej. W tym samym wyścigu Bartosz Jechanowski z czasem 1:11:04 wygrał kategorię junior, a Sebastian Korzeb był trzeci z wynikiem 1:14:02. W zawodach startowała również Maria Kamińska, która z wynikiem 1:44:12 zajęła piąte miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dwójka reprezentantów KK24h zdecydowała się również na start na dystansie 60 km. Wiesław Podeszwa stanął na trzecim stopniu podium z czasem 2:25:15, a tuż za nim uplasował się Wiesław Kamiński z czasem 2:27:57.

Cały artykuł w najnowszym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego"