Kolarze KK24h walczyli w maratonie kresowym. Zobacz zdjęcia

J. Czaplicki
Wiesław Podeszwa na trasie wyścigu.
Wiesław Podeszwa na trasie wyścigu. J. Czaplicki
Walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu "Maratony Kresowe 2013" wkracza w decydującą fazę. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy edycje.

Kolarze KK24h w Szelmecie

Reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h mają szansę wjechać na podium. Okazją do powiększenia zdobyczy punktowych i podium był "Maraton Kresowy w Krainie Ozów" ze startem w Szelmecie.

Plan udało się zrealizować, bo nasi zawodnicy stanęli na podium. Niestety zdarzył się również niemiły wypadek Macieja Karwowskiego z Łomży, który jadąc w czołówce stawki brał udział w groźnej kraksie i ze złamanym nadgarstkiem trafił do szpitala.

Ostatecznie na mecie stoku narciarskiego po pasjonującej walce nasi zawodnicy finiszowali na bardzo dobrych pozycjach.

Piotr Bagiński z Łomży zajął bardzo wysokie drugie miejsce w kat. junior oraz szóste miejsce open na dystansie 33 km. Bartosz Jechanowski z Ostrołęki dotarł na metę tuż za Piotrem zajmując trzecie miejsce w kat. junior oraz dziesiąte miejsce w klasyfikacji open. Czwartą lokatę w swojej kategorii wiekowej wywalczyła Maria Kamińska z Nowosiedlin.

Na dłuższym oraz bardziej wymagającym dystansie 64 km finiszowali najbardziej doświadczeni zawodnicy, a wśród nich Wiesław Kamiński z Nowosiedlin, który zajął trzecią lokatę w kat. super master oraz 31. miejsce w open. Tuż za nim, na czwartym miejscu w tej samej kategorii uplasował się Wiesław Podeszwa, Ostrołęka zajmując 37. lokatę w klasyfikacji open.