Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Klub Seniora w Andrzejewie obchodził jubileusz 10-lecia. Zdjęcia

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Klub Seniora powstał na zebraniu organizacyjnym 24 stycznia 2011 roku. Liczył wówczas 23 członków. Jak sobie radzi teraz?

Pierwszym przewodniczącym Klubu Seniora został Jan Ambroziak.

Celem działalności Klubu Seniora jest m. in. zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym, którzy po zakończeniu działalności zawodowej potrzebują kontaktów międzyludzkich. Uczestnictwo w Klubie Seniora umożliwia zorganizowanie wolnego czasu, miłych spotkań, wymiany doświadczeń, udziału w imprezach kulturalnych, a także pozwala dać upust swoim indywidualnym możliwościom artystycznym- czytamy na stronie gminy Andrzejewo.

15 października 2014 roku Klub Seniora został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego w Warszawie jako stowarzyszenie dobrowolne, samorządne, trwale zrzeszone i powołane w celach niezarobkowych.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele między innymi poprzez:.

 • prowadzenie zespołu muzyczno – wokalnego (prowadzone przez Panią Teresę Litwę),
 • wyjazdy na imprezy kulturalne i artystyczne,
 • organizowanie wystaw twórczości miejscowych rękodzielników pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”,
 • współpracę z władzami środowiskowymi na rzecz rozwoju środowiska lokalnego,
 • kultywowanie zwyczajów i obrzędów ludowych w środowisku.

Członkowie Klubu Seniora uczestniczyli w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Były to zajęcia usprawniająco-rekreacyjne, wokalno-emisyjne oraz wykłady psychologiczne, społeczno-polityczne oraz wykłady o tematyce zdrowotnej.

W znaczącym stopniu wzrosła aktywność artystyczna Klubu Seniora. Wiele osób śpiewa, recytuje. Zespół wokalno-instrumentalny liczący obecnie 20 osób. Zespół uczestniczy w imprezach środowiskowych, tj. „Dzień Kukurydzy”, „Powitanie lata”, uczczenie rocznic Odzyskania Niepodległości przez Polskę, itp.

W ramach kultywowania zwyczajów i obrzędów ludowych w środowisku Klub Seniora zorganizował trzy wystawy pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”, prezentując twórczość artystyczną członków klubu. Eksponaty wystaw to m.in. koronkarstwo, hafty oraz obrazy wykonane haftem krzyżykowym. Wystawy organizowane były w Bibliotece Publicznej w Andrzejewie.

W chwili obecnej Klub Seniora liczy 38 członków.

W skład zarządu klubu wchodzą następujące osoby:

 • Przewodnicząca – Teresa Świderska
 • Sekretarz – Teresa Litwa
 • Skarbnik – Elżbieta Szwarc
 • Członkowie zarządu – Agnieszka Klimonda, Barbara Załuska
 • Komisja rewizyjna
 • -Janina Grabowska oraz Tadeusz Rutkowski.

Z okazji 10-lecia istnienia klubu 24 lutego 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Andrzejewie obyło się spotkanie podsumowujące jego działalność. W czasie spotkania przedstawiono najważniejsze wydarzenia klubu. Podczas spotkania wójt Gminy Andrzejewo, Beata Ponichtera. złożyła gratulacje i serdeczne podziękowania za wieloletnią owocną współpracę. Przekazała także na ręce przewodniczącej klubu bon pieniężny, który ma pomóc w realizacji kolejnych zaplanowanych przedsięwzięć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki