Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Klezmersi z piosenkami żydowskimi podbili serca ostrowskiej publiczności

M. Uścińska
Gdyby nie brak miejsca, widownia prawdopodobnie ruszyłaby do tańca. A to za sprawą "Koncertu piosenki żydowskiej", który odbył się w poniedziałek, 15 marca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.
Klezmersi z piosenkami żydowskimi podbili serca ostrowskiej publiczności

Tym razem w ramach cyklu "Poniedziałkowe Spotkania ze Sztuka" wystąpił zespół absolwentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, pt. "Klezmersi". Publiczność, która ma jeszcze w pamięci lutowy, spokojny koncert fortepianowy Mirosława Feldgebela, usłyszała tego wieczoru całkowicie odmienną muzykę: żywą, dynamiczną i porywającą.

Zespół tworzą klarnet, akordeon, skrzypce i kontrabas, czyli Robert Smoderek, Robert Kuśmierski, Damian Orłowski i Michał Lamża. Artyści przez półtorej godziny grali m.in. muzykę żydowską, węgierską, serbską i rosyjską ani przez chwilę nie oszczędzając się. O ich zaangażowaniu świadczyć może m.in. włosie smyczka, które zniszczyło się w wyniku bardzo dynamicznej gry skrzypka Damiana Orłowskiego.
Oprawą słowną zajął się publicysta Andrzej Krajewski, który kolejny raz wykorzystał swoją wiedzę i poczucie humoru, aby wprowadzić publiczność w świat muzyki.

Kolejne "Poniedziałkowe Spotkanie ze Sztuką" odbędzie się 19 kwietnia. Tego dnia na ostrowskiej scenie wystąpi Izabella Tarasiuk, która zaprezentuje widowni muzykę francuską.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki