Wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski zdradził, ile osób obejrzało w Ostrołęce film "Kler" i ile na produkcji zarobiło ostrołęckie kino.

Przypomnijmy, że decyzją kierownictwa Ostrołęckiego Centrum Kultury film "Kler" nie był wyświetlany w ostrołęckim kinie. To wzburzyło wiele osób, które odebrały takie posunięcie jako cenzurę. O cenzurze w Ostrołęce mówiły wszystkie ogólnopolskie media.

Gdy po wyborach zmieniła się władza w mieście, jedną z pierwszych decyzji personalnych nowego prezydenta Łukasza Kulika było zwolnienie dyrektora OCK Bogdana Piątkowskiego. Wkrótce potem ogłoszono, że "Kler" będzie w grudniu wyświetalny w ostrołęckim kinie.

Wiceprezydent miasta Maciej Kleczkowski na Facebooku napisał, jaką widownię miał film Wojciecha Smarzowskiego w Ostrołęce:

- Przez 10 dni film "Kler" obejrzało w Ostrołęce dokładnie 2 726 widzów. Przychód z biletów wyniósł ok. 45 tys. zł - napisał.

Czy to dużo? Zważywszy na fakt, że pewnie wiele osób zdążyło już obejrzeć "Kler" w innych kinach - to spora widownia. Dodajmy, że w Ostrowi Mazowieckiej film grany był przez miesiąc - obejrzało go 5505 widzów. W Makowie Mazowieckim, w kinie „Mazowsze”, film widziało niemal 6 tys. osób.

Jako ciekawostkę podajemy najpopularniejsze filmy oglądane w ostrołęckim kinie w 2012 roku: najwięcej osób przyszło na "Jesteś Bogiem" (ok. 6 tys. widzów), "W ciemności" (ok. 4 tys.) i "Saga Zmierzch cz. II" (ok. 4 tys.).

Zobacz: Ostrołęczanie oglądali "Kler" u sąsiadów. Ilu widzów miał film w kinach w Ostrowi i Makowie?