Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kino dla zuchwałych

as
Marcin Sobociński z fankami
Marcin Sobociński z fankami A.Suchcicka
"Trzymajmy się planu" - tak brzmi tytuł trzeciej produkcji grupy filmowej z Przasnysza. Premiera filmu odbyła się 3 listopada o godz. 11.00 w MDK-u w Przasnyszu.

O godz. 10.30 bileterki - panie ze stowarzyszenia "Razem" - sprzedały zaledwie trzy bilety. - Jeszcze przyjdą, jeszcze jest wcześnie - uspokajały się nawzajem i wyglądały przez okno zgadując, który z przechodniów spieszy na film. Kilkanaście minut później kasetka z pieniędzmi była pełna. A na zimnej sali widowiskowej zgasły światła. Komedia zaczęła się od poważnych podziękowań dla wszystkich osób i instytucji, które przyczyniły się do powstania filmu, oraz dla grających za darmo aktorów. Potem już było normalnie: tytuł, główni aktorzy, akcja.
W pierwszej scenie piękna Kasia Bujakiewicz (znana z serialu "Na dobre i na złe") w roli sklepowej Kasi. Pierwszą scenę powitały salwy śmiechu. I tak było do końca. Jednych rozśmieszała fabuła, innych znajomi w aktorskich kreacjach, a jeszcze innych osobiste skojarzenia związane z "grającymi" w filmie przasnyskimi ulicami i instytucjami. W komedii wystąpił też "Tygodnik Ostrołęcki". Grał siebie, gazetę, którą się czyta.
- Jakie jest moje pierwsze wrażenie? Bardzo pozytywne. Film bardzo mi się podobał - chwalił przasnyską produkcję młody chłopak. - Jest to film, który spokojnie może być rozpowszechniany w normalnych dużych kinach. Myślę, że jest to film na poziomie dobrego polskiego kina. Entuzjastyczne recenzje rozlegały się dosłownie zewsząd.
- Było super, bardzo fajne. To chyba najlepsza z produkcji Sajgonu. Muzyka, montaż, gra aktorska, wszystko było super - "superowały" na przemian Agnieszka Rykowska i Katarzyna Szymańska. Na premierowy pokaz przyszło około stu osób - sala nie była wypełniona po brzegi, ale biorąc pod uwagę nietypowy termin pierwszej projekcji (środa, środek dnia) można powiedzieć, publika dopisała. A producenci - Maciej Łęgowski i Marcin Sobociński - marzą, by "Trzymajmy się planu" w kinowych warunkach obejrzało chociaż tysiąc osób. Wówczas może uda im się wyjść z długów, które obecnie przekroczyły już 6 tys. zł.
Dodajmy, że film będzie można zobaczyć także w Makowie, Ciechanowie i Pułtusku. Trwają też rozmowy z kinem w Szczytnie.
- Właściciele kin mają nadzieję, że nasz film przyciągnie publiczność. Dlaczego? Dlatego, że jest to produkcja amatorska - wyjaśniają.
Maciej Łęgowski i Marcin Sobociński mają na swoim koncie już dwa filmy. Ich debiutancka produkcja "Siktireri" wciąż krąży na płytach CD. Drugi film - "Made in Przasnysz" - miał premierę na dużym ekranie w przasnyskim kinie Światowid jesienią ubiegłego roku. W najnowszej produkcji grupy filmowej Sajgon z Przasnysza zagrało osiem sław - znanych z telewizji ogólnopolskiej. Była aktorka - Kasia Bujakiewicz, muzycy - Andrzej Piasek Piaseczny, Marcin Miller z zespołu Boys i Krzysztof Skiba oraz gwiazdy Baru - Magda Modra, Gulczas i Aras. W produkcji wzięła udział także Paulina Miszke - dziewczyna Gulczasa.
Jednak pierwszoplanowe role zagrali amatorzy - mieszkańcy Przasnysza i okolic.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki