MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kierowcy pojadą w kółko

jp
Najbardziej kolizyjne skrzyżowanie w Ostrołęce idzie do przebudowy. Na początku przyszłego tygodnia w rejonie 11 Listopada, Steyera, Witosa i Zawadzkiego pojawi się ekipa firmy Ostrada, która zacznie przebudowywać to skrzyżowanie na rondo.

Budowa ronda na skrzyżowaniu tych ulic zostanie dofinansowana przez Bank Światowy z pieniędzy przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.
Przetarg na budowę ronda wygrała 28 lipca ostrołęcka firma Ostrada, ale ponieważ inwestycja jest współfinansowana przez Bank Światowy, wykonawcę musi zatwierdzić Ministerstwo Infrastruktury. Ma to nastąpić w tym tygodniu.
Obecne skomplikowane skrzyżowanie z sygnalizacją zastąpi pięciowlotowe rondo. Zaprojektowano dwupasmowe wloty i wyloty o szerokości jezdni od 6,5 do 6,8 m (z wyjątkiem wlotu ul. Zawadzkiego), rozdzielone wysepkami szer. od 2 do 5 m. Rondo będzie miało zewnętrzną średnicę 44 m z wyspą centralną o średnicy 24 m i wewnętrznym pierścieniem najazdowym o szerokości metra - to na wypadek, gdyby tiry nie mieściły się na normalnych jezdniach ronda.
Budowa ronda ma trwać dwa miesiące. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu, ale całkowicie skrzyżowanie to będzie zamknięte tylko na dwa dni, pod koniec budowy, gdy na rondzie będzie kładziona wierzchnia warstwa asfaltu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki